Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Geller72 #30 üzenetére

    Az semmi, én amikor tavaly Debian alól, Torral látogattam meg a PH-t (nem léptem be nickemmel), utána pedig iceweaselből böngésztem tovább, kitiltották a normál IP-met is. Minden bizonnyal nem léptem ki jól a Torból, aztán valami gebaz történt.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • cskamacska

    addikt

    válasz Geller72 #31 üzenetére

    Mindenki átállt Whonixra.. :DDD

    Freel: Virtualizált Whonix szerintem kifejezetten tűrhető netezésre, mert csak és kizárólag Tor hálózaton tud netre csatlakozni. Fő rendszernek kicsit fapad, meg akkor kell egy másik gép az átjáró részegységhez, de virtualizálva rém egyszerű használni, effektíve egy kicsit több erőforrást lefoglaló Tor Browsernek is felfogható így(de bármire le lehet cserélni, a varázslat a gatewayben van). Gazda gépen mehet megbízható forrásból a macskás videó, meg a játék, amit a Tor egyébként sem bírna, random netezésnél meg lukra futnak a malware-ek, és a nagy tesó óvó szemétől is védve vagy.
    Tails nekem túl macerás, csak netezéshez Live CD-ről indítani a gépet, kotorászni a mentett cumó betöltéséhez, és ha bármi mást akar az ember, újraindítani a gépet.. eh, azért annyira paranoid nem vagyok. :D Ha virtualizálom, annak meg mi értelme van, akkor már sokkal inkább Whonix.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • Raynes

    tag

    válasz Geller72 #36 üzenetére

    Hát, azért a Windowsban zárt forráskód mellett nem tudni, hogy milyen kiskapuk vannak. Viszont én még mindig tartom, hogy a Tails parasztvakítás. Akármelyik Linux disztribre felszögelhető a TOR, meg titkosíthatók a partíciók, hamisítható a MAC-cím, stb.. Csak az nem olyan menő, mert kormányügynökök nem figyelik, meg nincsenek vele tele a hírek, míg a Tails felkapott lett. Félre ne értsetek, a Tailszel sincs semmi bajom, csak a hype-pal, ami körülveszi, mikor semmi különleges nincs benne, n+1. disztró, az anonimitásra kihegyezve. Kb. olyan, mint a Backtrack Linux, abban sincs semmi különleges, csak a Wi-Fi-töréshez szükséges cuccok alapból benne vannak, de azok akármelyik másik disztróra is feltehetők utólag, 1-2 csomagot kell hozzá feltenni. Ezt nem szeretem különben a Linuxban, lassan már a fingáshoz meg a hátvakaráshoz is van külön disztró, csak épp feleslegesen fektetik az energiákat ilyenekbe, mikor a linuxos közösség inkább összefoghatna, és az erőforrásokat tehetnék egy nagyobb, népszerű disztróban. Ugyanez a SteamOS-re is vonatkozik.

    Az ilyen anonimitáshoz elég lenne egy leírás, vagy egy script, és az végigmenne azokon a beállításokon, amikre szükség van. Nem egy nagy szám, ezért felesleges külön disztrót tartani és reklámozni.

  • ekrisz77

    újonc

    válasz Geller72 #40 üzenetére

    Akkor jól értem, hogy használhatok én TAILS-t, vagy bármilyen más oprendszert, változó MAC és IP címet, TOR-t, stb-t, a routerem logja alapján a szolgáltató bármikor meg tudja mondani, hogy milyen oldalakat néztem meg, milyen email-t írtam? Tehát gyakorlatilag nem lehet névtelenül netezni? Esetleg egy sokak által használt free wifi-s internet kávézóban? Ha ez így van, mire jó a TAILS?

    Pusztán technikailag érdekel egyébként a dolog, mivel semmi illegális dolgot nem akarok tenni, titkaim sem nagyon vannak, de az anonimitás mégis egy érdekes kérdés, már pusztán a személyi szabadsághoz való jogunk miatt is (senkinek semmi köze az internetes szokásainkhoz).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák