Aktív témák

  • kokoandy

    csendes tag

    Sziasztok!
    Én tegnap váltottam ADSL-ről kábelre (borzasztó instabil volt, 4 megát nem bírta, este rendszeresen ledobott, 1 megán úgy ahogy ment. Meguntam.). Kijött a mókus (szerelő), bekötötte, azaz a kábelt rákötötte a modemre, majd azt mondta, hogy ha a''cable'' led világít, használhatom is. De mindenképpen az adsl-hez használt hálókábelt dugjam rá, az jobb, mint amit hozott.... Ezzel elment. Persze mondanom sem kell, hogy - mivel teljesen hülye vagyok a kábeles témához (is) - nem ment. A hálókábelt rösszedigtam a kártyával, illetve a modemmel, gép el sem indult. Mi a tosz, mondom.... Elővettem a kis dobozát, találtam benne egy telepítő cd-t. Na akkor telepítsük a modemet. Hálókábel kihúz, gép bekapcs, elindul. Cd be - nem akarja telepíteni. Na dobozba ismét belenéz, hoppá, egy usb kábel...... Csatlakoztat, gép felismeri, cd telepít. Hálókábel bedug, újraindít. De a gép ismét nem indul. Hálókábel kihúz, gép elindul, hálók. vissza, net megy. Ma bekapcsolom a gépet, persze nem indul. Kábel csere a hozott kábelre (utp). Gép nem indul. Kábel kihúz, gép indul...... :W . Most csak az usb van rákötve, így müxik. A kérdésem az lenne, hogy melyik a jobb, usb vagy utp? Sebesség mérésnél hasonló eredményt produkált azzal, hogy az utp önmagában nem működött, csak az usb-vek együtt. Persze arra kíváncsi leszek, hogy a gép elindul-e.........
    Bocs, ha hosszú voltam

Aktív témák