Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SFerenc87

    újonc

    válasz wooper91 #89072 üzenetére

    Köszi a tippet. Visszanéztem a hsz-ed. Igaz az eredeti írásomban nem volt róla szó, de a lakásban nincs router, minden kábel egyből a HGW-be megy és a wifi is arról jön.

    A benti utp kábelezésre azért nem gyanakodok, mert egyrészt a pingplotterben sosincs csomagvesztés a HGW hopján, másrészt 3 különböző utp kábel elég hihetetlen lenne, ha pont egyszerre szállt volna el, illetve wifin keresztül is érezhető a packet loss.

    A koaxot megnézte a szerelő, amikor második alkalommal kijött, azt mondta azzal nincs baj. Ha lenne, akkor folyamatosan kellene tapasztalnom a problémát nem csak főleg az esti időszakokban ugye? Próbáltam a koaxot direkt rákötni a HGW-re, nem splitteren keresztül de ugyanúgy megmaradt a packet loss az este.

    Közben most, hogy gép elé kerültem, megint beindítottam meglesni a pingplottert. Volt egy kb. 2 perces időszak az elején, mikor dobálta elfele a csomagokat, de azóta semmi packet losst nem mutat.

    Illetve egy másik fórumon javasolták, hogy nézzem meg az internet sávszélességét a packet lossos időszakban, gondoltam ide is leírom az eredményeket, hátha segít valamit.

    4 alkalommal mértem le a 30Mb/5Mb-es névleges netet egymás után, szinte 0 szünettel a mérések között.

    Az első mérés: 0.82Mb/s le és 0.25Mb/s felöltési sebesség
    Az második mérés: 22.64Mb/s le és 0.39Mb/s felöltési sebesség
    Az harmadik mérés időtúllépéssel félbemaradt
    A negyedik mérés: 1.25Mb/s le és 0.52Mb/s felöltési sebesség

    Ezt pedig most mértem, amikor nincs packet loss: 31.43Mb/s le és 5.55Mb/s feltöltési sebesség

Új hozzászólás Aktív témák