Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • masterful87

    senior tag

    Sziasztok!

    Az utóbbi napokban többször is volt szerencsém csak egy-egy pillanatig tartó áramszünetekhez! És amennyire ismerem a környékünket így nyár közeledtével bizony szeretnek szórakozni ott a madzag másik végén! :D

    Elolvastam az összes UPS-es PH!-s cikket... nekem APCF-es tápom van, ezért ugye szerencsésebb lenne, egy valós sinus jelet kibocsátó UPS-t beszereznem.

    Nézegettem először is a nagyobb márkákat, mint APC, EATON... ahogy elnéztem az árukat, nem lesz az én energiaszükségletemhez megfelelő árú darab... 20 ezer forintnál azért mégse költenék többet egy ilyen "haszontalan" eszközre! :D

    Pedig a tesztek alapján azt a következtetést vontam le, hogy a márkás darabok jobb teljesítményfelvétel/áthidalási idő aránnyal rendelkeznek, tehát két 800VA-os UPS más időket produkál ugyanazzal a konfiggal, természétesen a márkás jön ki jobban az áramszünetből.

    Tehát egy ilyen fórumon nincsenek olyan bevett márkák, konkrét típusok, amiket bárkinek, bármikor lehetne ajánlani, és kielégítenék az én igényeimet? :D

    A konfigom adott, az ár max 20k, szuper lenne, ha normál földelt konnektorral lenne ellátva, és az igazán csúcs az lenne ha dvd-írás közben se tudna meglepetés érni... ez olyan 8 percet akar jelenteni! :D

    Mert hiába nézegetem a shop-ok kínálatát, csak az ott látottak alapján nem merek vásárolni, még az is kérdés, hogy az olyan márkákkal, mint a Belkin, Trust vagy Infosec egyáltalán szabad-e foglalkozni?

    Köszönöm a segítő válaszokat.

  • masterful87

    senior tag

    Sziasztok!

    Első UPS-emet vettem meg minap, egy FSP EP1000VA-t.

    Ma beüzemeltem és két dolog tűnt fel:
    1) 100%-on volt a telep, de áram lekapcsolása után rögtön leugrott 70%-ra és onnan haladt már lassan lefelé. Ez természetes, hogy ennyire leesik a terhelésre?
    2) Corsair VX450, azt mondták nem lesz baj... nos az nem baj hogy ocsmány sercegő hanggal működik hálózat leválasztásakor? Nem egy szívmelengető ezt hallgatni, de ugye nem lesz baja tőle? A kvázi-szinusz miatt ennek így kell működnie?!

    Köszöntem

Új hozzászólás Aktív témák