Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mmatt

    csendes tag

    Jó reggelt Mindenkinek!

    Van-e valakinek abban tapasztalata, hogyan működik (vagy nem működik) együtt a baráti árú kvázi színuszos FSP UPS aktív PFC-s tápokkal? Sok olyant meghallgattam már, akit hozzáértőnek tartok. Háromnegyedük azt mondta, semmi problémám nem lesz. A maradék pedig egyhangúan állította, hogy PFC-s táp = tisztaszínuszos UPS, valamint UPS = APC. De hát annyi pénze még magának Dáriusznak sem volt! :((

    Másfél éve használt-ruha-adomány-szerűen kaptam egy HP Proliant M110-es szervert, ami azóta is hibátlanul működik. Volt egy kis APC CS 500-as a háznál, és elé tettem, gondolván ha nem is tud a Win2003-mal kommunikálni, legalább a néhány perces rövid áramkimaradásokat áthidalja. Így is volt, noha (ezt most tudtam meg!) a kis APC csak kvázi szinuszos, és a HP tápja (HP DPS-350TD) egyértelműen PFC-s.

    Az ELMŰ sajnos hosszabb kimaradásokat is "szállított", amit bizony egy-két vinyóm bánt. Az ezzel járó stresszt és kiadásokat megelégeltem, és elhatároztam, hogy egy olyan UPS-t veszek, ami a Win2003-mal is beszélő viszonyban van. Sok pénzem nincs, ezért szemeltem ki az FSP EP-1500-ast.

    Talán köztetek van már valakinek tapasztalata: működik, vagy nem működik?

    Az okosításért előre is kösz.

    mmatt

Új hozzászólás Aktív témák