Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jozsi252

    veterán

    sziasztok

    tervezem megvételét egy corsair vx450 es tápnak. mivel akarok venni ups-t de a chieftec tápom most nemnagyon lenne jóba vele. apc back ups es700-ast akarok venni. de apc-t felhívtam mondták hogy ehhez a táphoz ez a ups kicsi. minimum 1200VA ajánlanak. de olvasgattam fórumon és írták sokan hogy hiába 450w meg hogy aktív pfc nem mindig vesz fel annyit, apc-sek meg aztmondták hogy felvesz annyit. holott próbáltam watt mérőt és azis csak 200watt körüli értéket jelzett ki meg hozzá 24 es monitorom max 300w. de még akkoris jó az a apc ups mert 700VA-es az meg 405W. 1200VA 3 szor annyiba kerül mint amit kinéztem 700-as de szerintem a 700-as is bírná 5-10 percig. nemhinném hogy tényleg felvesz 450 W-t a tápom aktív pfc miatt.

    szerintetek mi legyen? megvehetem a kinézett 700VA-es ups bírni fogja 5-10 percig? vagy ajánlotok nem aktív pfc-s tápot ami nem vesz fel 450w-ot (de szerintem aktív pfc-s sem vesz fel annyit)

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    helo

    mi miatt lehet hogy a szünetmentes ma elég gyarkran váltott át aksira pár másodperc erejéig? pedig a hálózati fesz megvolt 224-232 között, áramkimaradás sem volt, viszont volt egyszer hogy a lámpa villogott akkor lehet hogy a fesz kicsi volt de a következő aksira váltáskor nemvolt ilyen hogy lámpa villogott volna. back ups es 700 van. lehetséges hogy hálózati tüske, zaj volt és azmiatt váltogatott át? valamint ettől nemlesz baja gondolom hogy 20-30 percenként átváltott már vagy 3 órája elvégre ezért van. köszönöm előre is a helpet

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    Sziasztok

    Lenne egy APC BE700G-GR ups-em, és az lenne a kérdésem hogy most kb 1.5 éves, ezeknek a upseknek az akkuja mennyit bír? mert azt tudom hogy van rajta kis led ami jelzi ha már cserélni kell az akkut,de azért reményekedek benne hogy 2-3 évet minimum kibír 1 akku.

    Illetve mielött lejárna a gari és akkor jelez a ups akkucserét akkor az garis dolog közé tartozik vagy az nem? csak ha valami van a ups-el magával.

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    Fontos lenne hogy milyen tápod van pontosan gyártóra értem illetve modellre. Illetve mennyit szeretnél rászánni?

    Amúgy elsőre apc back ups es 700va ajánlom. Ebbe beletudod dugni a routert is. Ez a 20-25k-s szegmensbe helyezkedik el.

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz BT86 #4754 üzenetére

    460w-as tápod van, gondolom hogy nem olyan nagyteljesítményű géped van hogy sli rendszer meg stb. Alapjáraton amit említettem a 700VA-es ups olyan negyed órát bír maximum.

    15 óra alatt kb újratöltődik teljesen az akku ha full-ra levan merítve. De gondolom hogyha csak kisebb áramingadozások illetve kimaradások vannak akkor nemfog lemerülni teljesen. Illetve nemisnagyon szabad hagyni lemerülni mert a ups nem arra van.

    Hanem ha van pillanatnyi áramkimaradás akkor azon segít, illetve ha hosszabb áramkimaradás van akkor a 5-10 perc elég arra bőven hogy a munkáid mentsed és gépet kikapcsold.

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    Sziasztok

    A következő dologban kérnék segítséget. Az áramellátás úgy van megoldva a géphez, nyomtatóhoz, tv-hez meg mindenhez hogy..

    - Konnektorból jön egy 3 méteres hosszabbító -> ebbe csatlakozik bele az APC Back-UPS ES 700-as szünetmentesem -> az akkus részre be van dugva a gép monitor router modem, a sima túlfeszvédős részbe, pedig az 5.1-es szettem, nyomtató, illetve 1db APC túlfeszvédős elosztó, ami megy tovább ( innen kapja a tv az áramot, illetve az UPC beltéri). APC túlfeszvédős elosztó mindenképp kell, mert ebbe van koax védelem is, így a tv-t megpróbálom le védeni bármilyen külső áramlöket ellen.

    Nos a fő kérdésem az lenne hogy, vásárolok a napokban egy NAS-t. Megcsinálhatom azt hogy berakok egy T elosztót az egyik akksis slot-ba, hogy a NAS is le legyen védve áramkimaradás ellen? Vagy inkább dugjam a UPS-nek az egyik szabad slotjába, ami ugye csak túlfesz ellen véd?
    Csak azért kérdezem, mert olvastam már hogy nem nagyon ajánlott UPS-nek, az akkus részt szétosztani.

    Ebbe kérnék segítséget.

    Köszönöm :R

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz krealon #7568 üzenetére

    Köszönöm mindkettőtök segítségét.:R

    Akkor ha jól olvasom a következő dolgokat tegyem meg.

    Konnektorból húzzam ki a hosszabbítót, majd a helyére dugjam be az APC túlfeszvédős elosztót. És ebbe dugjam bele a szünetmentest. Illetve akkor a koax átvezetés meg minden maradhat a túlfeszvédőbe, csak annyi hogy a ups az elosztóból kapja az áramot.

    Közbe igen, így utólag belegondolva, nem túlzottan jó ahogy meg van csinálva az áramellátás. Mert ha a túlfeszvédős elosztó nem tudja megfogni a nagy feszt, akkor az a ups fele továbbmegy. És mivel a plussz feszt, nem a konnektorból kapja, hanem a rácsatlakoztatott kábelből, így meg lehet szívni.

    Akkor egy sima T-vel elosztom a modem akksis csatiját, és akkor a NAS sem marad áram nélkül.

    *Ropi*

    Bőven belefér a NAS, mert olyan 15-20w körül eszik maximum.

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    Sziasztok

    Van olyan szünetmentes aminek csak egy db Schuko csatija van? Csak a NAS-nak akarnák vonalat biztosítani.

    Köszi! :R

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz Cs1csó #12284 üzenetére

    Igazából a legideálisabb az lett volna nekem ha lenne olyan ups aminek összvissz 1 csatija van, vonalinteraktív és színusz jelet bocsájt ki. Mivel csak egyetlen 1 eszköznek biztosítanék szünetmentes áramforrást, de keresve kutatva ilyen eszközt nem találtam.

    Gondolkoztam hogy a mostanit le akarnám cserélni egy másikra, és ezért gondoltam erre a megoldásra hogy veszek egy APC túlfeszvédőt a többi eszköznek, illetve kis ups-t a NAS számára (20W környékét eszik). De mivel ilyen nincs, lehet hogy vennék egy modernebbet mint a mostani (BE700G-GR). Az a baj hogy elég nehéz dönteni. Jelenleg 2 féle lehetőséget látok
    - APC Back-UPS Pro 900VA (BR900GI)
    - APC Smart-UPS 750VA LCD (SMT750I)

    A Pro mellett áll hogy olcsóbb és nagyobb az akku kapacitása, a Smart mellett a rendes színuszjel. A kvázi színuszjel nem lenne végül is gond, mert a mostani is az, és az FSP Raider tápom nem problémázik miatta, illetve a Synology NAS-om sem ha átlép akkus üzemmódra.
    Mivel e kettő közül egyik sem Schuko csatis hanem IEC, ezért APC oldalán nagy nehezen ráakadtam erre a kiegészítőre -> APC PZ42I-GR. Marha jó cucc, itthon nem is nagyon találtam sehol csak az iPon-nál, nem nagyon árul itthon ilyet senki. Szóval vennék egy ilyet a modem-router-switch-vezetéknélküli töltőmnek, IEC csatin meg összekötném a gépet-monitort-NAS-t a UPS-el.
    Ezen még gondolkozok hogy melyikkel járnék jobban, de lehet hogyha veszek akkor már a Smat széria kellene.

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz Cs1csó #12293 üzenetére

    Nem az lett volna a cél hogy 50k alatt hozzájussak, hanem az hogyha egy kis fogyasztású (NAS->20W) eszközt szeretnék csak táplálni, akkor erre legyen egy hozzá való UPS. Ami kis helyen elfér, nem kell hogy 1000VA legyen, hanem elég csak annyi hogy 5 percig kihúzza a NAS, hogyha nem jön vissza az áram akkor leválassza a kötetet és biztonságosan le tudjon állni, ja és színuszos legyen.
    Szerintem egy Smart UPS-re fogok amúgy beruházni. Ez a APC Smart-UPS C 1000VA SMC1000I nagyon jó minden téren, csak picit drága.

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    Sziasztok

    Elég sok kütyüm van egy helyen, és még bővíteni kellene pár csatlakoztatható áramforrással. Most úgy van hogy a konnektor olyan 2.5 méterre van tőlem. Onnan jön egy hosszabbító amibe bele van dugva a szünetmentesem. A szünetmentesbe bele van dugva egy túlfeszvédős 5-ös eloszót.Na most ezek kb. tele is vannak, így ki akarom váltani vagy a 2.5 méteres egyes hosszabbítót egy 6-os elosztóval hogy oda is be tudjak dugni a szünetmentesből dolgokat, vagy a mostani 1-esbe beledugni egy 6-os elosztót és akkor úgy elosztani a dolgokat.

    A kérdésem az lenne hogy a szünetmentesnek a védelem szempontjából okoz(hat) valamilyen gondot hogy egy alapból túlfeszvédett elosztóba van beledugva, vagy ez csak jót tesz neki hogy a szünetmentesig el se ér a nagyobb fesz ha esetleg van valami?
    Túlterhelve nincs semmi, mert semmilyen nagyobb fogyasztó nincs rá dugva, csak sok kicsi. Hangfal, nas, nyomtató, tv, set top box, router, switch, modem, vezetéknélküli töltő, szgép, monitor..

    Köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz piero86 #13846 üzenetére

    Nyomtatni ritkán nyomtatok, max heti 1-2 alkalommal. Természetesen ha már nem nyomtatok akkor automatán alvóba rakja magát, tehát az a több mint 1000W max addig van amíg kinyomja azt a pár lapot aztán kész.
    Illetve azt elfelejtettem leírni hogy a ups-em szünetmentes 4db ágára a nas, pc, monitor, router van csak dugva. A többi fogyasztó a csak túlfeszvédett ágra. Szóval elvileg olyan 10-15 percet így is kibír a szünetmentes hogy a fenti dolgokat hajtja meg. Tehát arra odafigyelek hogy a 4db akkus ágra ne rakja nagy fogyasztókat azért.

    Szünetmentes elé lehet túlfesz védő elosztót tenni, mögé nem.
    Évek óta így használom hogy a túlfeszvédős APC elosztó a szünetmentes egyik csak túlfeszvédett portjába van dugva, de akkor ezek szerint ez így nem annyira jó megoldás.
    Akkor csináljam azt hogy a konnektorból jövő 2.5 méteres 1-es hosszabbítót meghagyom, abba veszek egy hármas elosztót, egyik felébe megy a szünetmentes, másikba a mostani 5-ös túlfeszvédős elosztó, a harmadik szabad helyre pedig megy egy másik elosztó, és akkor így meg van jól szabályosan oldva az egész?
    És akkor így kikerül a szünetmentesből a mostani 5-ös APC elosztó, és így akkor csak a ups előtt lesz túlfeszvédett elosztó.

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz Cs1csó #13848 üzenetére

    Köszi a részletes leírást!

    A számítógép fogyasztása monitorral együtt 150-200W környéke lehet, ennél feljebb csak akkor megy ha játszok. A NAS 20W-ot eszik, a router sem eszik 30-40W-nál többet. Szóval akárhogy számolom ennél a 700VA-es ups-nél felesleges nagyobbat venni. Kb 10-15 percet bír ki a ups, ami a fogyasztást nézve valós adat.
    Azért kötöttem a túlfeszvédőt a ups-be, mert ez az egy normális volt itthon. Ezek a noname fehér színű elosztók nem valami jók. Szóval ez az oka amiért az apc túlfeszvédőt használom.

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz Cs1csó #13854 üzenetére

    Persze teljesen tisztában vagyok azzal amit mondasz, tudom hogy jó lenne nagyobb is ennél, de a tapasztalatom írtam le hogy ez is elegendő nekem. Amúgy az akku tavaly volt cserélve mert jó sok év után kilehelte a lelkét szóval van benne szufla.
    Amúgy ha épp játszok és úgy megy el az áram akkor az az első hogy kilépek a játékból és kész, egy picit várok és ha nem jön vissza az áram akkor gép kikapcs. NAS össze van kötve a UPS-el így látom hogy hány %-on áll, de 40-50% alá még soha sem ment le az akku. Szóval annyira azért nem gázos a helyzet, mert szerencsére nagyon ritkán megy el az áram.
    2010 óta használok ilyen APC szünetmentest, de túlterhelésbe még egyszer sem futottam bele, vagy abba hogy egyből kikapcsolna, vagy túlmerülne, vagy bármi ilyesmi. Amennyire csak tudom vigyázok rá, így az évek alatt elég jól kitapasztaltam a dolgokat vele kapcsolatban hogy mit bír.

    Mindenesetre köszönöm a sok segítséget a témával kapcsolatban, ha esetleg megadná magát maga a UPS akkor tuti hogy ennél nagyobbat veszek, bár tényleg nincs sok értelme sokkal nagyobbnak mert nem az a lényeg nekem hogy áthidaljam a kiesett időt az áramba, hanem az hogy a NAS le tudja választani a merevlemezeket nyugodtan hogy ne legyen adatvesztés, nekem meg az hogy a gépet ki tudjam időben kapcsolni.

    :R

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    Sziasztok

    Szeretném átvariálni kicsit a szünetmentes ellátásom. A szobámba most pillanatnyilag így néz ki az áramellátás.
    Fali konnektorból megy egy 3 méteres 1-es hosszabbító, ebbe megy bele egy 3-as elosztó. A 3-as elosztóba a következők dolgok mennek bele
    1. ág - APC BE700G-GR szünetmentes: NAS-monitor-pc-router-Philips HUE (világítás)-modem
    2. ág - APC túlfeszvédős elosztó: Philips HUE (bridge)-Logitech 2.1 hangszóró-nyomtató
    3. ág - APC túlfeszvédős elosztó: 55"tv-switch-upc beltéri

    Na most ahogy látjátok el vagyok látva mindennel. Sajnos átvariálni a 3-as elosztó után nem tudom a dolgokat, mert a tápkábelek nem elég hosszúak, illetve nincs is akkora szünetmentes ahova mindent be tudnék dugni. Mert szünetmentes mindenképp kell a monitorom a pc meg a NAS miatt.
    Annyit szeretnék csinálni hogy a fali konnektor meg a 3m-es hosszabbító közé bekötni egy szünetmentest hogy minden védve legyen áramkimaradás ellen. A mostani szünetmentest kivenném a sorból, azt megkapná tesóm, természetesen annak a helyére mehet egy sima elosztó is akár, vagy túlfeszvédős. Bár szünetmentes után nem tudom mennyire jó ötlet túlfeszvédős elosztót dugni.

    Szerintetek ha veszek egy 1400VA-es APC UPS-t akkor az jó lenne számomra? Természetesen ha áramkimaradás van akkor a gépemen kívül a modem router nas switch menne, szóval kisebb fogyasztók. Nyomtató tv meg ezek nem mennének. De ha hosszabb az áramkimaradás akkor a gépet is kinyomnám hogy a ups el tudja látni a kisebb fogyasztókat több ideig.
    Mérek nemsokára fogymérővel egy fogyasztást hogy mégis mennyi lenne a fogyasztása a gépemnek az kisebb fogyasztókkal együtt, illetve mennyi lenne a fogyasztás ha csak a kisebb fogyasztók mennek.
    Visszatérve a fő kérdésre, abból ugye nem lehet gond hogyha veszek egy ilyen ups-t -> APC Back-UPS 1400VA BX1400U-GR
    ezt bedugom a fali konnektorba, majd a 3m-es hosszabbító menne az egyik portba? És akkor így minden védve lenne áramkimaradás ellen. Bocsi hogyha kicsit hosszú voltam de eléggé komplikált nálam az áramellátás mert sok dolog van, így csak úgy tudom megoldani hogy van 2 túlfeszvédős elosztóm, plusz egy ups a fontos dolgoknak.

    :R

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz Cs1csó #16476 üzenetére

    Régebben mintha lett volna róla szó hogy nem jó ötlet vagy a szünetmentes túlfeszvédőbe dugni, vagy a szünetmentesbe túlfeszvédőt dugni. Nem tudom már hogy volt pontosan de valaki leírta a lényegét hogyha túlfesz miatt lekapcsol az egyik akkor meghülyülhet a másik eszköz miatta. De sajnos nem emlékszem a lényegére már. De valószínű hogy szünetmentesbe túlfeszvédőt nem jó ötlet dugni.

    Van fogyimérőm csak tegnap nem volt lehetőség mérni, de ma már van és meg is csináltam. Hogyha az alap kis fogyasztású dolgok mennek ami a: NAS-modem-router-switch-HUE bridge-upc beltéri akkor ezeknek 60W a fogyasztása.
    Ha megy hozzájuk a számítógépem a monitorral meg a Philips HUE led világítás akkor 125W.
    Ez szerintem tuti hogy valós érték mert benyomtam a cpu-ra egy stress testet, és a fogyi egyből felment 200W-ra. Ez a 125W olyan érték hogy csak a windows-ba vagyok kint, tehát a cpu gpu a legalacsonyabb frekin, legalacsonyabb fogyin megy.

    Néztem az APC oldalán a APC BACK-UPS 1400 VA, 230 V, AVR, Schuko aljzatok UPS-nek a futását, és 60W-nál 90perc van megadva, 125W-nál 43perc van megadva. Ami nekem bőven jó lenne!

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz Cs1csó #16478 üzenetére

    Köszi a magyarázatot, akkor jól emlékeztem hogy valami gebasz lehet.

    Az a baj hogy tiszta szinuszos nagyon drága, annyit nem szívesen szánnék rá. Persze van előnye, mert azokon általában van kijelző így lehet látni mennyi szufla maradt benne, illetve nem kell attól tartani hogy valamelyik eszköznek baja lesz vele, mint a kvázi szinuszos jelet kibocsátó ups-el szemben.
    Igen így éri meg összekötni hogy legyen dupla védelem.
    Sajnos a max áramfelvételt nem figyeltem, de azzal nem hiszem gond lenne mert a mostani 700VA-s UPS-t évek óta használom és az se produkál hibát mikor bekapcsolok 1-1 nagyobb fogyasztót. Volt hogy a TV is rá volt kötve és akkor se volt baja mikor bekapcsoltam. Nem terhelődött túl, szóval ettől én nem tartanék.

    Úgy fogom mindenképp bekötni, csak még böngészgetek milyen lehetőségeim lennének. Szemeztem olcsóbb tiszta szinuszos ups-el, de nem tudom hogy megmerjem-e venni azokat. Az APC-nek azért elég nagy neve van, és soha nem történt nálam semmi, mindig megvédte az eszközeimet.

    Viszont lenne még egy kérdésem. A mostani szünetmentesen van 2 port ami a net védelemre szolgálna. Ezzel régebben nem is volt gondom mert DSL net volt. De a legutóbbi pár évbe kábelnetre váltottam, és koax kábelen jön a net. Na most ez elvileg úgy nézne ki hogy ami jön a falból netkábel azt kellene bedugni a ups-be, majd a ups-ből a kimenetet összekötni a modemmel. De ugye itt nem tudom, mert nem RJ45 csati jön a falból.
    Milyen lehetőségem lenne hogy levédjem a koax kábelt is?
    Most jelen állás szerint úgy tudnám megoldani hogy a modemből ami jön utp kábel azt a router helyett a ups-be dugom, majd a ups kimenetét dugom a routerba. Elvileg ez működhet gondolom, de ugye a modem nincs védve így.
    Jó lenne olyan megoldás hogy már a modem elé berakni valamilyen eszközt.

    :R

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz Cs1csó #16480 üzenetére

    Az APC-t felhívtam, és azt mondták hogy ezen adatfolyam nem megy át, csak tv-hez alkalmas. Szóval ez kilőve, pedig az egyik ilyen nekem.
    Mondtam hogy akkor az az egy megoldásom van hogy a koax belemegy a modembe, a modemből viszont nem a routerba megy az utp kábel, hanem a túlfeszvédő bemenetére, majd a kimenetből jön egy utp ami menne a router-ba. Így a modem nem lesz védve, viszont ami utána jön az már igen.
    Amúgy marha érdekes hogy egy APC méretű cégnek nincs erre megoldása otthoni felhasználók számára hogy a koax kábel is le legyen védve.

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    Sziasztok

    Akarok venni egy új NAS-t és hozzá egy új szünetmentest is. Ki is néztem a APC Back-UPS 1200VA, 230V, AVR, Schuko BX1200MI-GR típust. A minimális áramfelvételre 65W van írva a runtime kalkulátorhoz.
    Mit csinál a ups akkus üzemmódban ha csak 30-40W a fogyi?

    Köszönöm! :R

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz Cs1csó #21500 üzenetére

    Az az igazság hogy a APC termékeit nagyon régóta használom és maximálisan meg vagyok elégedve a túlfeszvédő elosztóival, valamint a szünetmentes tápjaival, így inkább az APC vonalon maradnék. Néztem hogy kisebb szünetmentesnél a minimális érték is lejjebb megy. Illetve az már nem dupla annyiba kerül mint az 1200VA verzió. BX750MI-GR 750VA annak 41W van írva minimális fogyinak.
    Technikai oka van amúgy hogy meg van adva minimális fogyasztást?

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    Sziasztok

    Villámcsapással ( :(( ) kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni. Van 2 szünetmentes tápegység 2 hálóban, az éjszakai nagy viharban valahol a közelben volt egy villámcsapás és egy csomó minden tönkrement.
    Minden eszköz vagy túlfeszvédős elosztóba van bedugva vagy szünetmentesbe, de sokat nem segített egyik sem.
    Tönkre ment 2 router, 2 switch, szgépem meg se mukkan, 2 upc beltéri, illetve egyik gépbe a videókártya.
    Hogy lehet hogy mondjuk a APC BE700G-GR szünetmentesembe tönkrement a router illetve a gépem, mellé volt bedugva a nas illetve a monitor de azok jók?

    Másik gépet egy APC Back Ups BX 1600VA -es ups védi, ott a 3 monitor illetve a szgép megúszta, viszont a HDMI portok a videókártyán már nem, azok nem adnak képet?

    Ha biztonságba akarom tudni a dolgaim akkor mégis milyen túlfeszvédett elosztót kellene venn? Reménykedtem hogy villámcsapás okozta áramingadozásban segítenek a túlfeszvédett elosztók illetve upsek, de sajnos nem.

    :R

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz jovás #21820 üzenetére

    Köszi most már ezt fogom tenni!

    cinemazealot
    Sajnos megszívtam rendesen, sok minden tönkre ment. Most már sajnos személyesen is megtapasztaltam hogy a túlfeszvédők meg ups-ek dísznek vannak ilyen esetben.

    jbl
    Háztartási dolgok is tönkre mentek, úgyhogy a hálózaton jött sajnos. UPS adott védelmet de sokat nem ért, mert így vagy úgy de elhaláloztak a dolgok.

    pjen
    Lakásbiztosítás van, fel is vettem velük a kapcsolatot.
    Viszont ezzel kapcsolatosan kérnék segítséget. Mi van azokkal a dolgokkal amik jótállásosak? Azokra a biztosító azt mondja hogy vegyem fel a kapcsolatot a gyártóval? Mint pl a Samsunggal?
    Vagy ebben az esetben mi a teendő? Illetve a biztosító el fog mindent vitetni és bevizsgáltatni?
    A szgépem inkább elviszem és én vizsgáltatom be mert nem akarom hogy sok héten keresztül üljenek rajta. :( Ha csak a táp ment el azt megveszem inkább. Nem tudom hogy műkődnek ezel a dolgok.

    Köszi a segítséget!

    iPhone 13 Pro Max

Új hozzászólás Aktív témák