Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mno

    tag

    válasz Firehand #6051 üzenetére

    Szia!

    Valószínű tényleg nem Bp belvárosáról van szó :) De falun is lehet probléma, csak tanyán nem. Szomszédok nagyon örülhetnek, bosszankodnak ők is hogy elment az áram, plusz ráadásul a szomszéd beindította az aggregátort. Továbbá 22óra után járatható szerinted falun azt a szép hangos cuccot? Lehet, ha olyan a lakóközösség, de csendháborítás miatt simán feljelenthető ez az akció.
    Meg természetesen magát a felhasználót ért zajártalomra gondoltam.

    Akkuk kontra üzemanyag. Megadtad rá Te is a választ, mindkettő környezetszennyező, ez így van, de míg az üzemanyag valóban a felhasználó arcába és kertjébe püfög, az akku - különösen ha zárt munkaakku - nem okozhat helyben semmilyen problémát. Persze akkunak jó helyre kell kerülnie miután tönkrement, nem a kertbe kell elásni, és nem a kisebbségnek odaadni bontásra, hanem hivatalos telepen leadni feldolgozásra.

    Sok óra kell működésre. Ez a 200W már igen jelentős lakossági fűtésrendszer esetén, mert általában mindössze 1db szivattyú szokott lenni, néha 2db. 30-60W körüliek a leggyakoribbak, egy SU-SUA 1000-1500 kategóriás szünetmentesről 2x18AH akkuról egy ilyen szivattyú 3-3,5-4 órát elüzemelhet. Ez esetek többségében bőven elég. Ha terhelés nagyobb, illetve ennél hosszabb idő kell, akkor akkubővítéssel lehet ezt megoldani. Ipari körülmények között(KW terhelés felett) már valóban aggregátor a jobb megoldás

    De ehhez azt is hozzátenném - bár most keresgéltem, de nem találtam rá - egyszerű meghibásodás esetén - tehát nem természeti csapás illetve nem várt külső tényező, rongálás, pl trafóolaj lopás, stb - esetén ELMÜ 3 óra alatt garantálja a szolgáltatás visszaállítását. Elvileg persze!

    Akkor szóljon egy érv az aggregátor mellett is, azt aláírom, ha töltögeted üzemanyaggal mindig lesz áram :)

    De a szünetmentest bekötöd a 230V hálózat és szivattyú közé, és szinte el lehet felejteni, teszi a dogát magától, átkapcsol. visszakapcsol, de ha lemerül és visszajön 230V akkor is bekapcsol, csipogást is le lehet kapcsolni ha igény van rá, csendben -kicsi zúgással inverter módban - teszi a dolgát.

    üdv

    Joe

Új hozzászólás Aktív témák