Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz cinemazealot #19591 üzenetére

    Köszi a tippeket.
    Persze nyugodtan várom a többiek kiegészítéseit ha van még valami fontos (azon kívül hogy az elektronikát érdemes szakszervízben átnézetni).
    Elvileg 1-2 évet ment irodában az asztal alatt, hangos volt a venti, lecserélték, 1 évet állt a polcon.

    A töltő típust nem ismerem, csak gyorsan rákerestem hogy akku-s boltban mi a legolcsóbb aksi beröffentésre való külső töltő, aztán ezt adta ki több cégnél is.
    A leírás szerint "intelligens" és csak a max töltőáram a 2A, remélem komolyan lehet venni a felhasznált kifejezéseket. :D
    típus: Carstel jármű akkumulátor töltő

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz cinemazealot #19591 üzenetére

    Na most tartok ott hogy a 3 vásároltból az első példányt szétkaptam, nem látok az alaplapján semmi "problémás"' jelet, az mondjuk tényleg gáz hogy a kis 60mm-es ventijének csak 3 pinje van, tehát esélytelen a fordulatszám szabályzás ha valakit nagyon zavar a hangja. Max annyit lehet tenni hogy a CPU hűtő gyártók által a DC ventikhez adott feszültség limitert ráköti, bár nem tudom mit szól ilyenkor a szoftver, lehet csak jelet figyel, de lehet konkrét értéket vár.
    Nyilván utána kell számolni hogy megéri-e a kockázatot.

    Vagy másik megoldás hogy lecserélni egy nagyobb, 120-140 mm-es ventire és szigorúan utána számolni hogy milyen szögbe kell beállítani ahhoz hogy tényleg minden egység kapjon a légáramból aminek aktív hűtés kell.

    Az aksikra rámértem amíg még bent vannak, így csak 3,5V-ot mértem a két legtávolabbi pont között, nem túl biztató, most megnézem kiszedve.

    Az alaplapon valamit nézzek még valamit? Nem látok púpos kondit.
    Üvegbiztik átadnak.

    Ha az aksik halottak, akkor is szeretném letesztelni hogy egyáltalán bekapcsol-e. Visszategyem az aksikat csak hogy legyen valami ami átad, vagy eleve jobb ha aksik nélkül indítom el ilyenkor?

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák