Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Diego2002 #19228 üzenetére

    Az áramszünetnek nemigen van "jellege", a hálózati feszültség viszont többféle lefutással is megszűnhet. Amikor kihúzod a dugót a konnektorból, a fogyasztó feszültségszintje általában mindenféle tranziens nélkül, egyik pillanatról a másikra lezuhan nullára. Természetesen ezt a kijelentést is helyén kell kezelni, hiszen váltakozó feszültségről beszélünk, ami másodpercenként 100-szor csökken le nullára (hol a pozitív, hol a negatív maximumról), de a dugót a konnektorból kihúzva ez a szinuszos váltakozás az esetek többségében egyszer csak megszűnik.

    A szolgáltatói áramszünet viszont -- főleg ha valamilyen üzemzavar miatt következik be (pl. szél fújkálja a távvezetéket) -- előfordulhat, hogy nem egyik pillanatról a másikra nullázza le a hálózati feszültséget, hanem abba bekavar némi (néhány tized vagy akár másodperces) szakadozást, rosszabb esetben a névleges feszültségnél nagyobb értékű tranzienst (impulzust) is. Na, az érzékenyebb UPS-ek esetleg ez utóbbiakat (tehát a sorozatos szakadozást és impulzusokat) kezelhetik rosszul. Sajnos ilyenkor nincs mit tenni, csere, mert jól láthatóan ezeknek a zavaroknak az áthidalására a választott készülék nem alkalmas. VAGY csak az átkapcsolási ideje (az a néhány milliszekundum, amit egyébként az 5E650I adatlapján sehol nem látok) túl hosszú, amit viszont a NAS-od tápja nem tolerál.

    Ha rám hallgatsz, akkor nem tökölsz tovább ezzel a UPS-szel és inkább keresel egy másikat. Ha a készülék egyszer már leszerepelt, az nem egy beállításon fog múlni, hogy később jól működjön. A UPS-nek az a dolga, hogy az áramszünetet áthidalja, legyen az bármilyen. Ha ezt nem tudja, az a készülék (vagy akár a modell) felejtős.

Új hozzászólás Aktív témák