Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz FXK440 #16661 üzenetére

    Hazaviszed, bedugod a hálózatba bekapcsolod hagyod fél napig egy napig tölteni ezután rádughatod a fogyasztókat amiket bekapcsolsz és utána lecsapod a villanyt és megnézed viszi e, kezdésnek ne futtass semmilyen izzasztó alkalmazást a gépen csak IDLE legyen ha így viszi akkor később majd csinálhatsz egy komolyabb tesztet is - had töltse vissza magát a UPS - valami izzasztóbb játékot rátolsz és úgy csapod le az áramot (kihúzod a konnektorból a UPS-t vagy lekapcsolod a kismegszakítót.
    Ha van hozzá telepítő szoftver amivel a PC-vel USB kábellel összekötve vezérelhető a PC és a UPS is tehát a UPS ha nem vagy a gépnél hogy manuálisan leállítsd egy tartós áramszünet esetén akkor az akkuk merülése előtt lekapcsolja a PC-t. Az áramszünet esetén megjelenő sípoló hangot lehet hogy szoftveresen ki lehet iktatni - ha nincs a UPS-en erre fizikai kapcsoló ha így nem lehetséges akkor csak a UPS megbontása után lehet az adott kábelt lehúzni ami a sípolásért felel, persze ez garanciavesztést okoz.
    Nekem egy APC Back-UPS-em volt 1100VA-es abban szoftveresen ki lehetett kapcsolni vagy napszaknak megfelelően módosítani tehát este 8 és reggel 8 között nem sípolt (volt egy kellemetlen élményem mikor hajnali 3-kor kezdett rá sípolni azt sem tudtam, ki vagyok, hol vagy, és mi van :DDD

    Sajnos ezek az 50k alatti UPS-ek alapvetően 3 dologra alkalmasak:
    1. a legfontosabb: pillanatnyi áramszünet áthidalására
    2. tartós áramszünet esetén ha a gépnél vagy legyen időd menteni a munkát és leállítani a gépet, azonnal!
    3. ha nem vagy a gépnél akkor a UPS - USB-s kapcsolatra képes eszközöknél - még az akkuk lemerülése előtt - tartós áramszünet esetén - le tudja állítani a gépet, létezik olyan ami ha visszajön az áram a UPS-t is vissza tudja kapcsolni.

    Órákig tartásra ezek a UPS-ek nem alkalmasak oda benzines aggregátorral megtámogatott rendszer kell bár nemrég volt róla szó, hogy ott is érdemes figyelni a terhelésre, az aggregátor melegedésére, működési idejére.
    Esetleg egy inverter nagy akkuval, akkukkal + aggregátor

Új hozzászólás Aktív témák