Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    Nem tudom mikor fog falazni, kertet karbantartani, csapot cserélni vagy defektes kereket, netán tetőt fedni stb.
    Addig azért egy rétegnek nem sok félnivalója van.
    Akinek meg van, képezze át magát, láttam hirdetést víz-gáz fűtésszerelőt keresnek nettó 600-ért valamint munkagépkezelőt 650-ért.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz robohw #18 üzenetére

    Óbakker most szólsz mikor egész délelőtt egy 5 méteres létra tetején fickándoztam és ereszcsatornát takarítottam, küldhetted volna ezt az AI robotot, én meg heverésztem volna a fűbe egy cigivel. :)

    Komolyra, azt szeretném megtudni, ha, majd mindent megcsinál helyettünk, eljön a várvavárt kánaán? senkinek nem kell semmit csinálni, csak dolce vita, élvezni az életet.
    Ezt kötve hiszem, gondolj bele mi lesz a Guglival pl. hisz értelmét veszti a reklám, a Faszbúknak se kell minden poszt után beverni egy promót mert hisz értelmetlen. ;] Ajjaj....
    Vagy, arra a robotra veszek fel életem végéig tartó hitelt, ami amúgy ingyen felépíti a házamat de... csöbörből vödörbe?
    Avagy a bank és az uzsorakamat ellen is jó lesz AI kartárs..? Tele vagyok kétségekkel... :K

    Amúgy erre amit itt vizionálok, az emberiség amúgy is alkalmatlan, eddig minden csúcsra jutott társadalom bebizonyította hogy ott mindenki elkurvul, képtelen megállni, magát értelmesen lefoglalni, netán a művészetnek kultúrának élni.
    Helyette zabálás szifilisz és áskálódás gyilkolászás majd durva hanyatlás.

    Aaz ha egyszer ténylg öntudatára fog ébredni a gépi intelligencia, teljes joggal tenné magáévá Smith ügynök kijelentését miszerint az emberiség egy métely a bolygón és valóban ki kellene irtani...?

    Rátévedtem a flozófia határmezsgyéjére, bocs.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Sinesol #25 üzenetére

    Régebben már olvastam az erről szóló leírásokat, viszont elvileg nekünk a kezünkbe lenne egy lehetőség.
    Az állítólagos intelligenciánkból fakadóan mielőtt kialakulna az egereknél tapasztald szindróma, születésszabályzással képesek lennénk megelőzni.
    Ez egyébként érdekes módon automatikusan kezd kialakulni a civilizáltabbnak mondott társadalmakban. Az elmaradottabb társadalmak, népcsoporok viszont ellenük való merényletnek élik meg ha nem lehet 4-5-mégtöbb gyerekük, emit nem lehet ezt egy kis rábeszéléssel elintézni.

    Nemrég merültem bele egy érdekes leírásba amibe említették hogy az indiánok egy ideig, pár évig tartózkodtak egy adott területen, majd arrébb költöztek hogy a természet regenerálódni tudjon. Ez is bizonyítja hogy az ember mint élőlény képtelen maga körül nem kiirtani a természetet és nem felélni mindent.
    Kivétel talán az eszkimók mert ott ugye nem sok mindent lehet tönkretenni, és a meleg égövi elszigetelt törzsek. Mivel ott nem kell iszonyatos természetrombolással beton agyag felhasználásával lakóteret létesíteni, elég pár kezdetleges kunyhó. Kontra pl. Los Angeles, pláne Hong Kong, no komment.

    Nagyon érdekes volt az a kísérlet is amikor szimulált űrutazás keretén belül bezártak embereket és figyelték hogyan alakul a morál, a hierarchia egyebek.
    Valószínű csak azért nem zárult teljes csőddel a kísérlet mert a résztvevők valahol látensen tudták hogy x idő múlva kiszabadulnak.
    Egy éles helyzetbe több év vagy évtized összezártság és hozzá még a kontrollálatlan szaporodás nem tudni hova vezetne.

    [ Szerkesztve ]

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz robohw #81 üzenetére

    Szivesen beszelgetnek veled meg errol de nem elvarhato hogy leereszkedj egy urgepasztorhoz, biztosan nagy teher volt ez az egy kioktato felsobbrendu valasz is szamodra.
    Sajnalom mert lett volna meg mondandom ugyanis dacara a toronymagas felsobbrendusegednek, teljesen felreertetted a mondandomat.

    Koszonom a vegtelen kegyet amit iranyomba gyakoroltal, es koszonom hogy leereszkedtelna zeuszi magassagokbol egy egyszeru irastudatlan urgepasztorhoz.

    Maradok iranyodba a legnagyobb alazatos tisztelettel
    Tordaiek tibocaja

Új hozzászólás Aktív témák