Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz Tikakukac #34 üzenetére

    A kóklerek csak részben hibásak, a birka lakosság nem mer szólni, akkor sem, ha valamit súlyosan és látványosan elbhasztak, s akár valós időben zajlódik a látványos elkúrás, még akkor is csak elszórtan, ritkán van szóvá tétel. Mert ha mondjuk verőemberekkel, uzsorakamattal menne kilátásba helyezés, de nem, az átlag nép csupán a kellemetlen hangnemű társalgások elkerülése okán hallgatn, a ház meg rájuk omlik/20x annyit kifizet hasonló színvonalra a jövőben, javítás címén. Tehát egy eleve szar állapoton sem javítanak (a gyanítás sokkkal többször megvan mint amiből ügy lesz). Magas ez nekem.Tehát ja, működik a vagyonelosztás, de hogy milyen jellemek és birkaságok mentén, az már más kérdés.

  • Hi!King

    őstag

    válasz Tikakukac #34 üzenetére

    Őszintén szólva én nem értem hogyan működik a világ. Mert amit írsz, én azt a kontárságot látom minden szakmában, beleértve a szakmunkákat és az irodai munkákat is. Pl. szoftverfejlesztésben gány spagetti kódok, épp hogy össze nem omló rendszerek. Építőiparban trógerség a köbön. Autószerelőknél ha gurul akkor már jó megoldások. Minden területen a jó lesz az úgy megoldások. És valahogy mégis, kisebb korrekciókkal a legtöbb dolog működik a világban.

    Bár építkező ismerős elmondásai alapján az építőiparban kezdem érteni a dolgot, gyakorlatilag többszörösen túltervezik a házak paramétereit tűréshatár terén, tehát pl. hogy a födém vasbetonja mennyit kell elbírjon, aztán a trógerül kezelt munkafolyamatok miatt ezek a számok feleződnek, ami még így is bőven elég ahhoz hogy ne dőljön össze a ház...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák