Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Biaggio

    őstag

    válasz eri #9 üzenetére

    Egy 2002-es cikket találtam, érdekes lehet:

    Jelen pillanatban - magánszemélyek számára - az ADSL és a TV hálózaton keresztüli internetelérés a leggyorsabb. Ezek a sebesség 384 és 512 kbit/sec-ot (másodpercenként 48-64 kByte/másodperc) jelent. Elsőre igen gyorsnak tűnik. A böngészés és az ehhez kapcsolódó dolgok valóban gyorsak, de mikor nagyobb adatmennyiséget akarunk letölteni (filmek) akkor azért ez az elérés is lassúnak számít.
    (még ma is itt tartunk nagyjából;] )

    Az Internet 2 már igen régóta fejlesztés alatt áll. Ennek a rendszernek köszönhetően, igen nagymértékben felgyorsulhat a hálózat. A legutóbbi teszt során, mikor Alaszka és Hollandia között (kb tizenkétezer kilométer) küldtek át 600 megabájt adatot. A hálózat a feladatot nem több, mint 13 másodperc alatt hajtotta végre. Ezzel a sebességgel körülbelül nyolcezerszer gyorsabb adattovábbítást lehet elérni, mint a hagyományos analóg modemekkel.

    Bár az áttérés az Internet (1)-ről a 2-re kimondhatatlanul magas összegbe kerül, mégis reménykedjük, ha nem is ezekben az években, de talán még ebben az évtizedben számíthatunk ilyen sebességű Internetre.

  • Miracle

    senior tag

    válasz eri #9 üzenetére

    az internet 2 én úgy tudom, hogy egy akadémiai hálózat, csak annyiban különbözik az internet 1től, hogy bár össze vannak kapcsolva, az inet2 nem(mindíg) része az intet1 gerincének, de a felhasználók szintjén _semmilyen_ különbséget nem jelent, már csak azért sem, mert nem egy különálló hálózat, csupán egy nagysebességű gerincháló, amely nem mindíg az inet1et szolgálja ki.

    értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

Új hozzászólás Aktív témák