Új hozzászólás Aktív témák

  • mkbla

    senior tag

    1ik haverom csak internetezés/filmnézés/zenehallgatás céljából használja a gépét. Fel is raktam neki a 9.2-es Mandrake-t (amit nemrég cseréltem le 10.1-re), meg win xp-t (mert hát van 1 húga is aki vindózon kivűl nem ismer mást... meg nem is akar, tipikus user, mind1). Az ő gépük is tele volt mindenféle spy+adwerekkel, Kerio tűzfal, Nav2003, Firefoxot használ. (nagy nehezen áttérítettem őket az IE-ről, nem is értem, h miért szeretitek annyira, rosszakat nem akarok róla írni mert itt ülnék egész este, jót meg nem tudok.) Beállítgattam a tűzfalat, és érdekes módon egy csomó talátaot fogott külömböző IP címekról külömböző portokra, ahogy utánanéztem jópár portnak, 1 csomó kölömböző trójai program használja azokat.... És -mint haverom utóbb elmondta- nem 1 furcsa dolgot csinált a windóz (lefagy,újraindul, kilép a programokból stb....) érdekes....

    Estelg nem tudja vki h a 445-ós porton keresztül mit akarnak a windózok (az asszem a misrosoft-ds)?

    És azt, hogy tudom meg az IP cím alapján ,h ki tört be hozzám?

    [Szerkesztve]

    ''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

Új hozzászólás Aktív témák