Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IRO21

    aktív tag

    válasz Jim74 #83158 üzenetére

    Külső programok segítségével Transmission-ben is megoldható az RSS, a watchfolder vagy a webapi használatával. Én is évekig használtam így, különösebb probléma nélkül.

    A docker megosztott mappa csak egy... megosztott mappa :)
    Synology szereti megmondani, hogy mit hol tárolj. Ez olyan, mint a zenének a music, vagy a fényképeknek a photo mappák. Én az éles konténerek konfigját tárolom ott és rendszeres mentést készítek róla, de nem kötelező azt használni.

    A Synology Docker for Dummies leírásom már a konténerek létrehozására vonatkozott, feltételeztem, hogy a csomagtelepítésen túl vagy. :)

    Részletesebben:
    - A Docker GUI-ban kiválasztod a nyilvántartást, kiválasztod a kívánt image-t, majd letöltöd.
    - Miután letöltődött, kiválasztod a Kép fület, kijelölöd az image-t és kiválasztod, hogy Indítás.
    - Továb, tovább...tovább, majd Kész, és máris fut a letöltött image-ből elkészített első konténered. :)

    Néhány esetben, attól függően, hogy mi az és mire használod ennyi elég is lehet, nem kell semmi mást állítani.

    De pl. ahhoz, hogy a qbittorent webes felületét elérd, egy dolgot mindenképpen át kell állítani az indítás közben.
    (A qbit webui a 8080-as porton figyel, vagyis a http://nas_cime:8080 linken fogod elérni.)
    Ez kétféleképp megoldható. (Ugye mivel izolálva fut a konténer, csak az elérhető, amit Te megengedsz, tehát foglalkozni kell vele)
    Vagy a host network használatával, ezt a varázsló első lapján tudod átállítani.
    Vagy bridge network-öt használva a Port-beállítások lapon a 8080/8080 megfeleltetést beállítva.

    A bridge network tulajdonképpen egy elszeparált belső hálózat, ide csak az jut be, amit beállítasz, ez a beállítás olyan mint egy port forward. Célszerűbb, (bár egyes különleges esetekben problémásabb) ezt használni. Létre tudsz hozni egyéb bridge hálózatokat is, amiknek plusz előnye van, de erre most nincs szükség.
    Általában, ugyanúgy, mint port forwardnál, nem szükséges, hogy ugyanaz legyen a külső és belső port, de itt is néha problémát okoz, ha nem az. A qbit pont egy ilyen eset, úgyhogy mindkét oldalra ugyanazt állítsd be!
    Host módban a NAS hálózati interfészét használja a docker, az általa használt portok kapásból megjelennek. Épp ezért ütközés lehet, ha már eleve használatban vannak a portok. Neked egy gyors teszt erejéig akár ez is jó lehet most, de inkább szokd meg a bridge és port mapping megoldást.

    Ha ez megvan, akkor el kell tudod érni a qbit-et a már említett http://nas_ip:8080 címen. Meg tudod nézegetni a felületét, torrenteket letölteni...stb.
    De amit beállítasz nem él túl egy konténer törlés/létrehozást, a letöltött fájlok a konténeren belül maradnak, és a torrent oldalakon passzív leszel.
    Ezek külön beállítást igényelnek:
    A konfig mentéshez be kell mappelni egy mappát (mondjuk docker/qbittorent, ha már a Syno létrehozta :)) a konténerbe.
    Ahhoz, hogy a NAS-ra tudjon letölteni, be kell mappelni a letöltési mappákat a konténerbe.
    Ahhoz, hogy aktív legyél végig kell vinni a qbit torrent data portját a routered WAN portjától a konténer belső portjáig.
    Ezeket mind be tudod állítani a Docker GUI-ban. (A mappák bemappeléséhez kell majd az id, hogy jogosultsága is legyen a konténernek!)

    Általában az image készítők megadják, hogy egy-egy konténer futtatásához milyen beállításokra van szükség. A linuxserver csapatot javaslom pl. a qbit-hez, jó minőségű rendszeresen frissített cuccokat készítenek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák