Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz zola96 #266614 üzenetére

    A használtautós hasonlat annyiban más, hogy azért az "olcsóbb" autókat nézve pl. Dacia nem törvényszerű, hogy ráköltöd az árát 5 év alatt vagy az első szervizkor. Engem meglepett, de nem is tagadtam, hogy nem értek az órákhoz, utoljára amit kaptam az egy quartz Timex, kb. 8 éve, meg ugye vettem anno a Samu Watch gen1-et sok éve. Szval az, hogy akkor is kell kb. 5 évente szervizelni, ha csak évente 3x veszem fel tényleg meglepő volt, de megértem az okát, annyi, hogy ez alapján a tervezett kollekciót valószínűleg elviszem inkább a high BPM quartz vagy solár felé és mechaból max 1-2 db-ot tervezek. Vagy pont nem érdekel igazából, hogy milyen szerkezet, csak azt nézem, hogy mennyire tetszik - pl. most nemrég szembejött a Timex Marlin chrono és az is bejön, pedig abszolút nem egy drága valami, csak azt is próbálni kéne, mert csak 40mm -, jó eséllyel a bonyolultabb chrono mecha nekem árban kiesik, max a Seagull vonalon férne bele. Részemről a milliós órák jelenleg kizárva, annál sokkal előrébb lévő dolgokra is kéne reaálisan nézve a dolgokat. Pl. valószínűleg előbb végtörleszteném a házon lévő hitelt, mint vegyek egy Rolex Daytona-t, pedig tetszik az óra. :)

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák