Új hozzászólás Aktív témák

  • Amatőr123456

    csendes tag

    válasz MARVEL #218843 üzenetére

    A kis Seiko 5 automatáim (3db) 6-8 év után bepárásodtak, már izzadtságra is. Nem nyomáspróbáztattam, nem újíttattam föl, mert csak water resistek voltak, amik tudom hogy vízbe nem is valók. Ezeknél kellett volna tisztítani, tömítéseket,
    üveget cserélni, políroztatni. És akkor még arról nem is beszéltem, hogy a lumieszensz mutatók már alig látszanak sötétben, az évek alatt elfáradtak :(( Ha ezeket összeadom, akkor ez drágább lenne mint egy új óra. Most is van egy órásnál régi kis 5-ös 37 mm-es új 25eFt-ért. Tehát egy tömítés csere 6000-től (korábbi árlistátok szerint) az új óra árához, még inkább az aktuális értékéhez képest már nem is olyan filléres dolog. Persze egy több 100 ezres automata óránál nem kérdés hogy érdemes megcsináltatni a karbantartást 7-8 évente, mert az árához képest a ktg. elenyésző. Szemeztem a 25 ezressel, de már kicsit nagyobbat szeretnék, ami WR100-200, amivel lelkiismeretfurdalás nélkül mehetek vízbe is. Éjjel-nappal hordom (nem is kell forgató :)) az éppen aktuális órámat, szinte csak zuhanynál és szaunában veszem le, így amortizálódik rendesen, még ha próbálok is rá vigyázni. Ezért nem is veszek túl drága órát, mert sajnálnám. Max. 25-50 eFt-ot szántam most rá.

Új hozzászólás Aktív témák