Új hozzászólás Aktív témák

  • Qtya123

    őstag

    S-Cross párazáró fólia Saga folytatása (és remélhetőleg lezárása).
    Az interneten több helyen is olvasható, hogy méretpontatlan a párazáró fólia és silány a tömítőanyag, ezért esőzéskor kisebb-nagyobb mértékben víz jelenik meg az ajtó alján a kéder belső oldalán az ajtóburkolat alól indulva. Általában az utastérbe nem jut be, de láttam olyan videót, ahol 2019-es Crosson brutálisan folyt és ott bement némi a padló kárpitja alá is.

    Szerencsére nálam is csak kis mértékben volt látható esős időben az ajtó alját megnézve. De azt akartam, hogy normálisan végezze a feladatát a fólia. Első körben adtam neki Sika Lastomer710 típusú tömítőt. Sokkal rugalmasabb, mint a gyári. A 25 éves Swiftemben pl a gyári tök jó cucc, szépen vissza is tapad rá a fólia, sosem kellett vele mókolni. A Cross nem ilyen.
    Elkészült a mutatvány, de nem lett jó. Ugyanis a fóliát úgy rakják fel, hogy néhány helyen gyűrődik és mivel túl kemény a gyári anyag, elengedi. Na a Lastomer 710, meg mint kiderült túl lágy anyag melegben és az meg azért engedi el ugyanott, ahol a gyári is.....

    Így kell elképzelni egyébként ezeket a felgyűrődéseket: [kép]
    Ezeken a helyeken jut be a víz.

    Na, begurultam és jött a nem elegáns (mondjuk úgysem látszik, szóval...), de - remélhetőleg - hatékony megoldás. Duct Tape-el körberagasztgattam, így lefogja annyira a fóliát, hogy nem tudja a fekete tömítőanyagot a gyűrődés miatt elengedni. Remélem így már jó lesz, ennél többet nem akarok foglalkozni vele. [kép]

    Mondjuk ami érdekes és látható is a képen, hogy vízfolyás nyom van a hangszóró melletti két lyuknál, amelybe az ajtóburkolat patentjai mennek. Ugye a patent "csöcse" kb 1 cm-re belóg az ajtó belsejébe. Ha az van, hogy pont arra csöppen rá fentről a víz, az meg bevezeti a patent mellett, akkor sakk-matt, lesz némi víznyom ezután is, hiába a tonnányi ragasztószalag. :DDD

    Amúgy érdekes, hogy ez csak a Crossokat érinti. Elvileg a legújabbnál már kicsit máshogy szabták a fóliát, így azoknál nem olyan gyakori, bár már számolt be ilyenről új Cross tulaj is. Sokan meg azt se tudják, hogy bejön ott a víz, mert nem figyelgetik.
    Vitara gyakorlatilag semmilyen módon nem érintett ebben. Néztem is Vitara ajtókról képeket levett burkolattal és tényleg tök szépen áll rajtuk a fólia, gyűrődésnek, elengedett szigetelőanyagnak nyoma sincs....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák