Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Antonio

    senior tag

    Sziasztok,

    Tegnap beregisztráltam Spotira és Tidal ra és Deezerre (Erősítőm ezt a 3-at támogatja).

    Elsősorban 99% otthoni rendszeren (Denon AVRX2400H + HECO MS 500, Dynavoice T12 sub...) Wifi n keresztül hallgatnánk.

    Spoti-t és Tidal nyüstöltem leginkább (320kbs/loosless) , érdekes módon hangminőségben nem vettem észre jelentős különbséget (ez vagy alsó közép hangrendszer gyengéje, vagy a futtatott zenéknél ez nem jött még elő) de lehet csak nem volt időm még igazán leülni ráhangolódni.

    Hangminőségtől függetlenül, zenei kínálat kb ugyanaz. Spoty felülete talán szebb (letisztultabb) sokkal könnyebben kezelhető, Denont (wifin keresztül )azonnal felismerte és már tudtam is a zenét onnan futtatni (nagyon szimpatikus) és ezt ugye bárhol máshol is megtudom tenni ha van kompatibilis vevőkészülék.

    Tidal-t csak HEOS (Denon saját kezelőfelület/alkalmazás?) on keresztül játszható az erősítőn. Sajnos HEOS hibái miatt (néha akad, zeneszámok nem lehet előre hátra játszani, track léptetés is körülményes) Tidal ezen a ponton csúnyán elvérzett. Spotihoz képest a kezelése körülményesebb, Párom tuti 5 perc alatt ignorálná pláne úgy hogy Spotify -t pár perc alatt kiismerte és 2 órán keresztül ugrált a zenékre :D

    Dezzer-t meg se hallgattam mert elvérzett ott hogy rákerestem pár zenére és nem talált rá 1-2 re.

    Kérdés: nézegettem hivatalos oldalakat, mindenki a loosless re vár, de sehol nem olvastam erre vonatkozó hivatalos bejelentési időpontot, terveket, csak tudom hogy háttérben zajlanak tesztek kísérlek.

    Esetleg valakinek van új infója, ötlete ez ügyben? Ha Spoti meglépi ezt jó áron, eléggé ajánlott szolgáltató lesz.

    Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

  • Antonio

    senior tag

    válasz bendeguz76 #2186 üzenetére

    Igen 99.99% hogy az marad :)
    úgy értettem hogy ha CD minőség is a repertoár rész lesz akkor messze mezőny előtt lesz.

    Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

  • Antonio

    senior tag

    válasz #20749568 #2209 üzenetére

    Kicsit csalóka a kérdőív (legalább is nem látom értelmét) mire akartok ebből következtetni?
    Mert mi pl. dekstopon/IOS/Androidon is használjuk/irányítjuk (épp ami a kezünk ügyébe kerül), de eddig 100% ban csak otthon erősítőn keresztű hallgatjuk, tehát nálunk az erősító/házimozirendszer az alap, teljesen mellékes min keresztül küldjük rá a zenét.
    Platform csak a közvetítő eszköz igazából a rendszer leglényegtelenebb eleme (?) semmiben nem befolyásolja a végeredményt ... (?)

    Forrás minősége/streaming minőség -jel feldolgozó hardver (telefon/erősítő) típusa/minősége - fej/fül hallgató, hangfal típusa minősége. sztem ez a mérvadó

    [ Szerkesztve ]

    Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

  • Antonio

    senior tag

    válasz Rimuru #2213 üzenetére

    Akkor én semmit se tudok bejelölni :DDD mármint egyik opciónál sem szól a zene közvetlenül.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

  • Antonio

    senior tag

    válasz Rimuru #2216 üzenetére

    Denon AVR X2400H -t a spoty alapból felismeri és közvetlen Erősítőre megy a streamelés.
    De ilyen opció nincs, ... tehát nem dekstop/IOS/Android eszközről szol a zene.

    Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

Új hozzászólás Aktív témák