Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz madgie #7303 üzenetére

    Jaja, nincs.
    Viszont ha Neked nincs szükséged őrült felbontásra, akkor már a sima A7S-ben is van teljes értékű e-shutter (persze az is baromi drága)

    Engem az A7-család felé mindig is az 55/1.8 terelt (erről régebben volt már szó hogy szerintem ez egy olyan objektív ami egyedül is döntő ok tud lenni egy rendszerbe beszállás mellett), aztán az A7RII-vel bejött még egy döntő érv. A portréfotózások miatt jóval több időt töltök retusálással mint magával a fotózással, na az a 42 mp itt óriási előrelépés lenne (egyébként elsőre talán meglepő módon, de az egész és félalakos képeken sokkal nagyobb hátrány a kis felbontás, mint a nagyon közelieken) Valamint persze az 55-ös, mert bár imádom a 25/1.4-et, ezt még jobban imádnám. Viszont a dolog itt meg is állt, mert pl. a 75/1.8-at nem tudnám pótolni, és a legfontosabb, legtöbbet használt objektívemet sem, a 40-150/2.8-at sem (a 70-200/4 nem azt mondom hogy rossz, de nem kiemelkedő, és emelett még az oly-nál is drágább, és ugyan nem portrénál, de összességében kevesebbet tud (az oly-nak ez egy nagyon eltalált átfogása, plusz még ugye hozzá a telekonverter) Azért is nézegettem mit tud az RII az adapterezett Canon-okkal (az F4-esekből van ami optikailag kiváló és árban sem teljesen elszállt), és tök jó, csak épp nem nekem mert olyankor nem működik az arcfelismerés)
    A 12-40/2.8-at megintcsak nem igazán tudnám itt pótolni.
    Plusz a m43 rendszerem szinte teljes, utazáshoz is tök jó, jövőre pedig ilyet még többet szeretnék. Szóval a teljes rendszerváltás az biztosan kiesik, amin (na itt jönnek a mocskos anyagiak) mindig elgondolkozom hogy e mellé lenne az A7RII + 55/1.8 + 85/1.8, csakhát persze az obik sem olcsóak, de maga az RII iszonyat drága, viszont pont innen indult az egész hogy kellene a sok megapixel, és ezzel pont az alapot húzom ki.
    A másik lehetőség hogy akkor a szabadtéri képek miatt jöjjön egyedül csak a vágyott 55/1.8, és mögé egy első generációs, relatíve olcsó sima A7. De hát ahhoz képest hogy ez mekkora kompromisszum, még mindig jó sok pénz. Inkább elutazom azt is :)
    Úgyhogy itt mindig megáll a gondolkodás és nem lépek semmit az A7 felé. Viszont a meglévő cuccokkal idén legalább tényleg jó sokat fotóztam.

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák