Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz rumos14 #3776 üzenetére

    illene nagyot lépnie a sony-nak, mert igazából a nex-5/nex-7 óta nincs érdemi fejlődés a vázban sem, hiába iterálnak. a fuji x-t1 közben meg 8 fps működő követő af-fel stb. reméljük elvégezték a házifeladatot.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz rumos14 #3776 üzenetére

    Az új gépről azért elég sokat elárul, hogy úgy néz ki A6000 lesz a típusneve az eddig várt 7000-hez képest.
    Amit a fejlesztés fókuszára írnak nekem szimpatikus, mert elvileg minden a sebességről szól, mint az AF mind működés tekintetében.
    Egyszer viszont már azt is komolyan vehetné a sony, hogy egy több tárcsás váznál menüből jobban testre szabható lehetne a gombok és tárcsák működése. Ehhez annak idején az Oly nagyon jól értett (feltételezem, hogy az OM széria, most is viszik ezt az örökséget).
    Lehet megint nekem jutnak eszembe más kategória emlékei, de AF téren is annyi beállítás lehet pl: követő esetén mennyire legyen érzékeny, kiszűrje a hirtelen távolságváltást (C-AF esetén pl téma elé pillanatra belógó tárgy ne vigye el a fókuszt) stb... Mondjuk ehhez kéne előbb egy olyan C-AF ami elég pörgős ahhoz, hogy ilyen funkciónak értelme legyen.
    De szívesen látnék olyan beállítást is, hogy P,A,S módokban az automatán hozzárendelt paramétert hogy számolja a gép és mikor nyúljon az iso-hoz. Gondolok itt arra, hogy mondjuk A módban beállítok egy 1,8-as rekeszt, de kevés fényben nekem ne 1/60 zárat adjon hozzá, hanem a menüben ez megadható legyen és inkább az iso-t emelje. Ráadásul helyzet függő is lehet ez a vágyam. De akár az M módban auto iso is egy olyan dolog, amit még mindig nem csinál a sony, és nem értem miért.

    Na kinosztalgiáztam magam.

Új hozzászólás Aktív témák