Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • m3ss

    veterán

    válasz nozs23 #36189 üzenetére

    miben korlatoz egy hobbistat az, hogy muanyag? ezeket a muanyag cuccokat hasznaljak munkara is itthon a profik szinte kivetel nelkul ahogy latom. evi par e expot ellovo hobbistaknak is jo lesz szvsz. persze tisztelet a kivetelnek, biztos van olyan juzer is, aki esoben, paras korulmenyek kozott, hoesesben hasznalja a gepet vagy egyeb zord korulmenyek kozott. 100-bol 1 sztem.
    kisse plasztikusnak tunik? :DD fotozni kell vele, nem a feluletet simogatni.
    egyebkent a nem muanyag sony/zeiss objektiveim ugyanugy szet vannak kopva. a par honapos a7 III-nak is minden elerol lejott mar a festek, es nem hasznalom minden nap...egy ki tudja hany eves 5d makulatlan volt ehhez kepest :DDD
    temara visszateve, nem is kerdes, hogy 28-75 tamront vennek, vagy a hasonlo sigmat ha belefer a keretbe. f4-es uveget akkor vennek, ha nem akarnek belteren fotozni es portrezni se akarnek. ha csak turazasra, tajkepezesre hasznalnam esetleg. persze akkor se, mert akkor inkabb vennek kisebb szenzoros gepet, minek cipeljem f4-es obihoz a fullframe gepet ilyen temakra?

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz nozs23 #36189 üzenetére

    Én a Tamron 28-200-ról tudok nyilatkozni. Az úgy emlékszem, hasonló a 28-75-höz, bár az csak egy fél órát volt a kezemben. Teljesen jó minőség. Igaz, hogy műanyag a nagy része, de nem az a bóvli fajta. Érződik, hogy jól össze van rakva, és azért van benne anyag. A zoom gyűrű is nagyon szépen, finoman, de kellően szorosan jár. A bajonett fém és körülötte ott a szigetelés is. Amit hiányolok egy picit, az egy AF/MF kapcsoló, meg az, hogy nem kompatibilis a Tamron Lens Utility-vel.

    Amúgy én erre a Samyang 24-70 f/2.8-ra leszek még kíváncsi. Pár külföldi tesztet néztem, azokban nagyon dícsérik. Talán valaki majd innen is be tud számolni róla. :)

    [ Szerkesztve ]

    ELADÓ Sony FE 35 mm F1.8 (SEL35F18F): https://tinyurl.com/4ezkswbw

Új hozzászólás Aktív témák