Új hozzászólás Aktív témák

  • Meteorhead

    aktív tag

    Sziasztok!

    Látom nagyon spieler a társaság telefon ügyben, ezért szeretnék egy kis segítséget kérni. Nem számítok technikai analfabétának, de az ismereteim leginkább a laptopokra fókuszálódnak, különös tekintettel CPU-IGP-APU-dGPU vonalon (haladó OpenCL, kezdő OpenGL programozó volnék).

    Azonban eljött az a pillanat az életemben, amikor csak magam helyett már kettőnek is gondolkoznom kell, és... a memóriám elég hézagosan operál. Munkában is jó hasznát venném 1-2 életet könnyítő, produktivitást növelő proginak, programcsomagnak. Egy szó mint száz, a fizikus társadalommal szembemenvén (mert végzettség szerint az vagyok, immáron 1 hónapja) Windowson élek (jajj azoknak, akik nem vetik meg a játékokat), és miután a Win7 telepítésem bemondta az unalmast, gondoltam másodszor is, kicsit komolyabban is megnézem a Win8-at. Kövezzetek meg érte, nekem nagyon bejövős, könnyen lehet ez lesz az első Windows, amit meg is veszek (ha nem sikerül legálisan máshonnan ingyé hosszájutni).

    Engem nagyon meggyőzött az új design, a hasznos alapprogramok (calendar, maps, hírek (főleg ha Mo. is benne lesz), kapcsolatok, SkyDrive...) és főleg a tény, hogy ezeket elég egyszer megtanulni, és utána ugyanazokat használhatnám egy mobilon is. Ezek a funkciók mind léteztek eddig külön-külön (és talán a Google égisze alatt össze is lehet házasítani őket), de ilyen egységes felületen még soha nem szerepeltek.

    A kérdéshez közeledve keresgéltem már neten, főleg Win8-ready telefonok körében, azonban csupa "China-only" telefonokat, "India-only" telefonokoat találtam, vagy "release date and price not disclosed" híreket találtam. Az itteni fórumot is átnéztem, de a beszélgetések mindig hamar elkalandoznak, vagy tele vannak rövidítésekkel, utalásokkal, ami nem mobilos embernek kicsit obskúr (az SGSIII első tippre Samsung Galaxy Spica III, és még az almás rövidítések is magukért beszélnek, de azért jócskán akadnak nehezebbek).

    A kérdéseim nem bonyolultak, de explicit választ eddig kevéssé találtam a neten: mikor lesz WP8-ready mobil a piacon itthon? (Vagy ha már vannak, melyikek azok?) Milyen árban kell gondolkodni ha az alsó/közép-kategóriát célozná meg az ember?

    Ami már picit túlmutat ezeken a kérdéseken: létezik-e igazi convertible MS platform? Értem ez alatt, hogy egy olyan okostelefon, amire nem WP8, hanem Win8 megy fel, és régi desktop is megy rajta? (És nem a borzasztó szerencsétlen megnevezésű WinRT-re gondolok ARM alapokon, mert ARM binárissal bíró progit az ember tuti nem talál a neten, hanem frankó x86-mobilt Win8-cal, ami telefonként is funkcionál) Eddig csak az Intel Medfieldet láttam, ami ilyen szeretne lenni, de hogy ezt hol lehet kapni? Lehet-e itthon majd valamikor egyáltalán? Ezekre sehol nem találni választ.

  • kocczkaa

    tag

    válasz Meteorhead #1 üzenetére

    Annyit tudok hozzászólni a kérdésedhez hogy a win8 at szeptemberre ígérik bemutatni és októbertől kapható kiskerben! gondolom ez után 1-2 hónappal lesz/lesznek kaphatóak a készülékek különböző választékban!

    Telefonon gyorsabb. Csak este vagyok online. +36 70 500 7021

Új hozzászólás Aktív témák