Új hozzászólás Aktív témák

  • spajderman

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni, a jó topikba írok szerencsére:)

    Vettem ma egy Western Digital Caviar SE, 200 gigás, SATA II-es vinyót. Az alaplapom ASUS P4P800S-X, ami ugyan csak SATA I-et tud, de visszafele kompatibilis ez a szabvány, tehát elméletileg gond nincs. Van a gépben egy 80gigás Maxtor és egy 60 gigás Seagate vinyó is, mindkettő IDE.

    Betettem a 200 gigás hdd-t, XP SP2 rögtön felismerte, WD tool-okkal particionáltam, meg is jelentek a meghajtók, minden szuper. Lenne.
    Ugyanis próbáltam átmásolni az új meghajtóra egy pár könyvtárat, amik vészesen foglalták a helyet, de a másolásnál 300 és 500 kbyte per másodperc körüli értékeket kaptam. Ez abnormálisan kevés. (emellett nem folyamatos volt a másolás, a rendszert néha meg-megakassztotta, akár másodpercekre is ez a tevékenység, kétszer fagytam is)
    HD Tach-et lefuttattam a SATA II-es vincsire, ami kiírta, hogy az Average Read Speed kerek 3 megabájt per másodperc. Érdekes. Megnéztem az IDE vinyóm, ott 45 mega/sec-es eredmény jött ki.
    ezt követően megpróbáltam az XP lemezkezelőjével újraformázni/particionálni a HDD-t, de ezt követően is ugyanez a helyzet... Jumper-t nem adtak a vincsihez, és a WD oldalán lévő Jumper Guide sem ír semmit arról, hogy át kéne jumperelni SATA I-re a cuccost...
    Nem tudom mi lehet, segítsetek nekem:(

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák