Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sancza

    tag

    válasz BBéci #24662 üzenetére

    Csak az SPDIF hangkimenet esetén lehet hang csúszást állítani, és ott is csak 0 és 250 között. 0-át beállítva is már késik a hang, és hiába állítom bármerre, csak nagyobb lesz a hang késése. Mínuszba nem lehet állítani.

    Kipróbáltam azt, hogy a médialejátszót komponensen keresztül kötöttem össze a TV-vel, ebben az esetben jó volt a hang. Odaköltöztettem a számítógépemet a TV mellé egy próba erejére, és HDMI-n keresztül összekötöttem a tv-vel (a hang is hdmi-n ment a tv-be). Így a számítógépről nézve a filmeket szintén jó volt a hang!

    Sikerült viszont olyan beállítást találnom a médialejátszón aminél jó a hang. Sajna ezt az egy beállítást eddig nem próbáltam ki. A lényeg, hogy a média lejátszón a hangot az SPDIF kimeneten RAW formában küldöm az erősítőre. Így a hang és a kép szinkronban van. Ha a HDMI-n is RAW formában küldöm a jelet a tv-re, ugyanúgy késik a hang a képhez képest. A TV az spdif kimeneten minden esetben PCM jelet küld ki, kivéve ha a digitális tv adás hangforrása 5.1-es (forrás a kézikönyv).
    Így már majdnem jó lenne, de sajnos vannak olyan filmjeim, aminek a hangsávja MP3, és ezzel sajnos az erősítő nemtud mit kezdeni (totális csend az erdmény), ezért a médialejátszón a kimenetet RAW-ról PCM-re kell állítani. Ebben az esetben rögtön jön a hang késése.
    Szerintem nem kéne hogy a PCM-es kimenet esetén is csússzon a hang a képhez képest, (legalábbis az előző TV-ém esetében ilyen probléma nem jelentkezett).

    Sajnos a O!Play-ben nem lehet állítani hang vagy kép késleltetést (legalábbis nem találtam sehol ilyen lehetőséget).

Új hozzászólás Aktív témák