Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mauzes

    őstag

    válasz kzkz #142751 üzenetére

    Kipróbálom majd a kontrasztjavítás beállítást, ezzel eddig nem játszottam.

    Tegnap kicsit tesztelgettem egymás mellett egy Q95T-t meg egy Q82R-t. Normál módban mindent alapra rakva (csak az automotion-t lőttem ki)
    - SDR tartalmomnál a Q95T kicsit világosabb, élénkebb képet adott, míg a Q82R kicsit ugyan halványabbnak tűnt mellette, de részletgazdagabb maradt és természetesebbnek tűntek a színek is. Pont amiatt, hogy a Q95T mintha kicsit túlvilágosítaná a képet. De (egyéni preferencia) még ezzel együtt is a Q95T tetszett nekem jobban, mert a jobb fénydinamika miatt élettel telibb volt a kép, jobban hasonlított arra, mintha a valóságot látnám. De ez szigorúan csak egymás mellé téve, alapból a Q82R is nagyon jó volt.
    - HDR tartalomnál a fenti megfigyelés sokkal erősebben jött elő. A Q95T sokkal nagyobb dinamikát és fényerőt tudott, mellette a Q82R kifejezetten sötétnek és erőtlennek tűnt. Ezek alapján szerintem az emberek 95%-a azonnal a nagyobb modellre csapna le, mert sokkal nagyobb élményt jelent ez, mint az esetleges színhűség.

    Viszont nem értettem a dolgot, ekkora HDR különbségnek szerintem nem lenne szabad lennie a két modell között. De hiába állítottam minden fényerőt maxra a Q82R-ben, egyszerűen "sötét" maradt. Úgyhogy próbaképpen a Q82R-t átraktam Normál képmódból Dinamikusra, és azonnal megváltozott a helyzet. Hiába voltak ugyanazok a fényerő beállítások, sokkal világosabb tudott lenni, mint Normál képmódban. Így körülbelül pont azt a dinamika szintet tudta produkálni, mint a Q95T, és már ezen is lenyűgöző hatású lett a HDR tartalom. Cserébe az alap Dinamkius beállítások biztosan nem színhelyesek és mintha hideg színtónus látszana a képeken, de ebben a módban nincs Meleg beállítás (a Standard színtónus kicsit hideg, a Hideg pedig még hidegebb). Itt játszani kellene kicsit a korrekciókkal, hogy még jobb legyen. Ezzel együtt továbbra is mintha kicsit több részlet maradna meg és a sötét részek színe is természetesebb.

    Ami még feltűnt, hogy a Q95T jobb, egyenletesebb feketét tudott produkálni sötét képeknél, viszont a túlsötétítés miatt néhány részlet eltűnt (pl. csillagos égbolton a Q82R-en több csillag "maradt meg").

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák