Keresés

Aktív témák

  • _thomas_

    tag

    üdv mindenkinek!

    lassan végéhez közeledik a saját fejlesztésű f1-es karrierszimuláló programom.
    ajánlom az összes f1-es játékhoz amikből hiányzik a karrier mód!

    jó lenne ha páran kedvet éreznének a kipróbálásához mert kellenek a teszterek hibajelentései, hogy kijavíthassam a hibákat:)

    ha érdekel a dolog innen letöltheted a progi betáját:

    Bővebben: link -- keresd a 'F1Career'-t

    leveleket vagy a csthomas@freemail.hu-ra vagy az f1career@freemail.hu-ra dobjatok.

    egyébként állást keresek:)) szal' lehet ez referencia-anyag is akár!

    üdv.
    _thomas_

    jut eszembe néhány használati útmutató:
    Control gomb - előhívja a konzolt
    F1 gomb -- zeneválasztás (ha van \music-ban mp3 - másolj bele!!)

    csak winxp vagy 2k alatt megy a progi és optimalizálatlansága miatt zabálja a ramot (de tényleg:()



    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    www.ironic-software.com

  • _thomas_

    tag

    válasz e-biza #6 üzenetére

    na ilyen még nem fordult elő senkinél:( sajnos fogalmam sincs miért csinálja, de ha másnál is előjön akkor mindenképp ki kell derítenem a hiba okát! egyébként amd-s gépen még nem próbáltam, de kizártnak tartom, hogy ez legyen a probléma! ha van rá lehetőséged, kérlek próbáld ki más gépen, akár pentiumon akár amd-n!

    üdv.
    _thomas_

    www.ironic-software.com

  • _thomas_

    tag

    válasz Rover623 #8 üzenetére

    3 hónapja kb.

    teszteltem celeron 300 -tól kezdve p4 3ghz-ig 128mb-1gb winxp és win2k rendszeren (vidkari gyakorlatilag mindegy milyen van) és ilyen még senkinél nem fordult elő! látatlanban meg tök nehéz megmondani neki hogy mi a probléma...megnézem a kódot és ha hibát találok benne természetesen kijavítom.

    bár érdekes hogy mindenkinél megy, nála meg nem..talán a hiba az ön készülékében van:) akárhogyis: ha vmi gond van kérek mindenkit, hogy írja ide a topicba hogy javíthassam,fejleszthessem a progit!

    köszönettel:
    _thomas_

    u.i.: te kipróbáltad? minden véleményre kíváncsi vagyok! ha teheted légyszíves próbáld ki és írd le mit tapasztaltál! ne feledd, a progi még csak béta!

    www.ironic-software.com

  • _thomas_

    tag

    válasz e-biza #10 üzenetére

    nem hinném hogy codec hiba mert sima mpeg formátumú a videó és azt alapból ismeri a media player...

    www.ironic-software.com

  • _thomas_

    tag

    válasz EEdem_Dtx #13 üzenetére

    másolj a \music könyvtárba bármilyen mp3-at. a játék alatt nyomj 'F1'-et a többire rájössz:)

    röviden a lényeg: játszol bármilyen f1es játékkal és beviszed az f1careerbe a versenyek adatait. így a szezon végén új szerződéseket köthetsz(új csapathoz mehetsz,új szponzorokat választhatsz, és új menedzsert) magyarul a _karrier_ lehetőségét adja a game amit hiányzik a gp4ből is meg még jónéhány más f1es játékból. persze ez a game csak igazi f1es szimulátor fanoknak ajánlott, mert önmagában nincs értelme használni...mikor még én is hardcore gamer voltam mindig ilyenre vágytam, most megcsináltam és nektek adom!

    www.ironic-software.com

  • _thomas_

    tag

    válasz Jinx #12 üzenetére

    van egy halovány sejtésem...néhányan mondták már hogy nem fut náluk a game és mindnek amd-je van. persze lehet ez egy véletlen egybeesés de megéri kideríteni hogy mi a helyzet! tehát: jelentkezzen akinek amd-je van és _fut_ nála a progi. meg olyan is jelentkezzen akinek sp2-je van és _fut_ nála a progi!

    köszönöm!

    www.ironic-software.com

  • _thomas_

    tag

    válasz zottty #16 üzenetére

    mindenekelőtt vegyél gépet:) anélkül nehezebb lesz kódolni..bár fejben is lehet meg papíron is úgy nem olyan vidám:DD

    én pascallal kezdtem aztán java-ban ismerkedtem meg az OOP örömeivel most a delphi-t nyúzom,de lassan át akarok térni C++-ra. a GDF műszaki infós hallgatója vagyok de programozni magamtól tanultam. (csak ez érdekel a többi főiskolai hülyeség nem)

    sok sikert kívánok!

    u.i.: ha a játékomhoz van pár forradalmi öteleted nyomhatod és feltüntetlek mint ötletgazda:)

    www.ironic-software.com

  • _thomas_

    tag

    válasz zottty #18 üzenetére

    te képes voltál uninstallálni?:) amúgy az nem az én hibám, a clickteam install makerjét utáld:)

    www.ironic-software.com

  • _thomas_

    tag

    válasz zottty #17 üzenetére

    van de nem árulom el:)

    na jó legyen, úgyis evidens csak nem jöttél rá pedig kiszúrja a szemed:
    nézd meg a console parancsait.
    szerinted az
    add_win meg a give_me_more_money mit csinál:) még van pár ilyen parancs bár nincs különösebb értelme csalni (mert a csalás megöli a játékokat) ezeket a tesztelés miatt építettem a progiba.

    [Szerkesztve]

    www.ironic-software.com

  • _thomas_

    tag

    válasz Flashback #22 üzenetére

    hurrá! konkurencia:) weboldal, képek?

    www.ironic-software.com

  • _thomas_

    tag

    válasz Flashback #27 üzenetére

    ne add fel! sajna előfordul ez. biztos gondok vannak a hsw-nél...

    www.ironic-software.com

  • _thomas_

    tag

    válasz Garfield #29 üzenetére

    Ez nagyon jó hír! Nagyon örülök hogy minden klappol és hogy tetszik a progim!
    Jó sok meló van vele, úgyhogy örülök ha valaki értékeli...

    www.ironic-software.com

  • _thomas_

    tag

    válasz zottty #30 üzenetére

    tutorialokból, más emberek által írt forráskódokat tanulmányozva, rengeteg időt és energiát nem kímélve saját kút fejből, kísérletezéssel, de a szintaktikát a 'programozzunk delphi 7 rendszerben' című könyvből tanultam. viszont amit plusszként ad e könyv szerintem édeskevés. tehát ha már tudod a szintaktikát a trükkökre magadtól kell rájönnöd, és nagy segítség ha más emberek forráskódjait,trükkjeit tanulányozod és megpróbálod kifejleszteni a benned lapuló tehetséget:)

    de mindenekelőtt _őrült nagy_ kitartás kell!

    www.ironic-software.com

  • _thomas_

    tag

    válasz zottty #30 üzenetére

    ööö, biztos teljesen evidens de mi a franc az az MSN? Valami levelező rendszer? mi kell hozzá hogy használhassam? hogy műxik? lenne kedves vki felhomályosítani? csakmert egyre többen kérdik tőlem hogy van e msn-m...

    www.ironic-software.com

  • _thomas_

    tag

    válasz Flashback #34 üzenetére

    a clickteam install creatorja felelős a telepítésért, így nem tudok segíteni neked hogy mi lehet a gond. nem lehet hogy sérült a file? esetleg próbáld meg letölteni megint. ha szélessávú kapcsolatod ez nem gond mert pár perc alatt lent van.
    (nekem isdn-m van, de volt szerencsém szélessávú neten próba-letöltést csinálni és néhány perc alatt lent volt - nem használtam semmilyen letöltés menedzsert)

    üdv.

    jut eszembe: min. win2k vagy xp kell a futtatáshoz, az 'alphablend' miatt. szóval ha ennél régebbi rendszeren próbálja ki valaki az eredmény fekete képernyő lesz.

    [Szerkesztve]

    www.ironic-software.com

  • _thomas_

    tag

    válasz Zsu_ #37 üzenetére

    értem. még valakinél fellépett ilyen probléma. meg tudnád mondani hogy a moncsid 1024*768-ban mekkora képfrissítéssel dolgozik?

    mert a felbontás-átállító rutinban lesz a hiba.

    www.ironic-software.com

  • _thomas_

    tag

    javítottam a felbontás-átállító rutinon. patchet sajnos nem tudok közzétenni, mert annyit változott azóta a program, hogy az egész progit kellene elküldeni és ez a lassú netelérésem miatt lehetetlen, de természetesen a legújabb és egyben végleges verzió majd letölthető lesz!

    www.ironic-software.com

  • _thomas_

    tag

    válasz ReJim #43 üzenetére

    www.f1career.atw.hu - itt katt a screenshotra:)

    télleg nem megy 98on, minimum 2k vagy xp kell. a letöltéssel nem tudom mi a gond mert semmi közöm a hsw-hez csak ők vállalták hogy letölthetővé teszik a progit, úgylátszik kicsit problémásra sikerült...egyébként a hamarosan a 'hivatalos' websiteről (fentebb van a címe) is letölthető lesz, de szintén nem rajtam múlik a dolog hanem a site szerkesztőjétől.

    www.ironic-software.com

  • _thomas_

    tag

    Itt van egy kis info a játékról. Wordben írtam persze ott nem így néz ki de most nincs kedvem itt is formázni a szöveget szóval nézzétek el ha ilyen...


    F1 Career
    Tartalom:
    I. – A programról
    II. – Gépigény
    III. – Hogyan kezdjek neki?
    IV. – Szerkesztőprogramok
    V. – Készítők
    I . – A programról

    A programot 2004-ben kezdtem el fejleszteni, azzal céllal, hogy olyan Forma 1-szimulátor játékokhoz szolgáljon kiegészítőként amelyekből hiányzik a karrier-mód lehetősége. Mire is jó ez a program? Gondoljunk bele, hogy mikor egy Forma 1-es játékkal játszunk és végigjátszunk egy teljes idényt mi történik? Kezdhetjük elölről az egészet ha akarjuk, vagy frissítjük a játékot a következő évadra (csapatok, versenyzők) és folytatjuk tovább, mintha mi is a Forma 1 egyik versenyzője lennénk és részei lennénk a száguldó cirkusznak. Akkor hát miért van szükség az F1 Career-re? Mikor újoncként új szezont kezdünk, vagy már tapasztalt versenyzőként folytatjuk a bajnokságot egy új szezonban sokkal szórakoztatóbb úgy játszani, hogy annak tétje is van! Mire gondolok? A bajnokságban nyújtott teljesítményünk alapján a csapatok szerződést kínálhatnak nekünk. Így ha rosszul teljesítettünk ne is álmodjunk róla, hogy a legjobb csapatnál versenyezhetünk! Ellenben ha kiemelkedően teljesítettünk, valóra válhat álmunk és a legjobb csapat színeiben indulhatunk a következő idényben! Tehát a folytonosság, a célirányosság érzését és a valósághoz hasonló karrier-rendszert ad nekünk az F1 Career! Választanunk kell menedzsert, szponzorokat, akiknek vagy fizetnünk kell, vagy ha már elég jók vagyunk ők fizetnek nekünk! Ők azok akik segítenek a feljebbjutásban, persze csak akkor ha teljesítjük a feltételeiket! Az F1 Career nyilvántartja karriered minden részletét például a futamgyőzelmeid számát, a leggyorsabb köreid számát, a megnyert bajnokságaid számát és még rengeted statisztikai adatot.
    Az összegyűjtött pénzedből vehetsz magadnak luxusautót, videójátékot, motort vagy bármit amit szeretnél! Ha kedvet kaptál, ne habozz próbáld ki milyen lehet egy igazi Forma 1-es versenyző élete!
    II. – Gépigény
    Minimum 500 Mhz-es processzor
    128 Mbyte RAM
    32 Mbyte-os videókártya
    Kb. 600 Mbyte szabad hely a winchesteren
    Olyan monitor ami képes az 1024*768-as felbontásra
    Windows 2000 vagy Windows XP operációs rendszer
    DirectX kompatibilis hangkártya
    III. – Hogyan kezdjek neki?
    Először a ’welcome’ képernyő fogad. Itt kell egy saját profilt létrehoznod. A főmenübe érve a ’new career’ gombra kattintva kezdheted el karriered. Itt 9 lépésben kell konfigárolnod egyrészt a saját adataidat, másrészt az aktuális szezon adatait, úgymint neved, életkorod, nemzetiséged, menedzsered, szponzoraid, a bajnokságban résztvevő csapatok, ezek erősorrendje, a bajnokságban résztvevő versenyzők, ezek csapatai, a bajnokságban résztvevő pályák, a pontrendszer, a szezon évszáma és természetesen itt van lehetőséged leszerződni a csapatokhoz. A menedzsereknek és a szponzoroknak van néhány olyan tulajdonsága ami érdekes lehet számodra. Ilyen a ’useful’ értéke, ami azt határozza meg, hogy mekkora értékkel növelje meg esélyed a menedzser, vagy a szponzor, hogy jobb csapathoz kerülj. Értelemszerűen minél nagyobb ez a szám annál jobb eséllyel pályázol majd a szezon végén a jobb csapatok pilótaülésére. Csakhogy! Ahhoz, hogy ez a ’useful’ érték megnövelje esélyed, teljesítened kell a menedzser, vagy szponzor feltételét! Itt jön képbe a ’quality’ tulajdonság ami a minősítése a menedzsernek, és szponzornak, sőt még a csapatoknak is! Minél jobb minősítésű a menedzser/szponzor/csapat, annál nehezebb feltételt szab. Ha tehát mi a leggyengébb csapat versenyzője vagyunk, nem ajánlatos a legjobb minősítésű menedzsert/szponzorokat választani, mert kevés esélyünk van arra, hogy teljesítsük feltételét (objektíváját).
    A szamárlétrát végig kell járni...
    Ha valami gondod van, nézd meg a tutorial részt a játékban!
    IV. – Szerkesztőprogramok
    A programhoz jár néhány olyan szerkesztőprogram, amelyekkel bővíteni/módosítani tudod a szoftver elemeit. Tekintsük át ezeket először felsorolva, majd külön-külön kitérve mindegyik használatára.
    - Driver Creator – új versenyzőket hozhatsz létre/módosíthatod a meglévők adatait
    - Team Creator – új csapatot hozhatsz létre/módosíthatod egy meglévő adatait
    - Manager Creator – új menedzsert hozhatsz létre/ módosíthatod egy meglévő adatait
    - Sponsor Creator – új szponzort hozhatsz létre/ módosíthatod egy meglévő adatait
    - Objective Creator – új feltételt hozhatsz létre/ módosíthatod egy meglévő adatait
    - Commodity Creator – új megvehető dolgokat alkothatsz/módosíthatsz
    Driver Creator
    Minden versenyzőhöz 4 adat tartozik: neve, nemzetisége, egy rövid információ róla és a fényképe. Ezeket megadva elmentheted az új versenyzőt és utána ahhoz, hogy megjelenjen a programban, egyszerűen másold az állományokat (versenyzőneve.bmp,versenyzőneve.dvs) az F1 Career főkönyvtárának ’drivers’ könyvtárába.
    Ha akarsz weblapszerű információt a pilótáról akkor annyi a dolgod, hogy megszerkeszted a weblapot, elmented htm formátumban és az F1 Career főkönyvtárának ’info’ könyvtárába másolod olyan néven, ami a pilóta neve. Például: Michael Schumacherről csinálsz bármely weblapszerkesztővel egy htm állományt azt elmented michael schumacher.htm néven majd az info könyvtárba másolod, akkor a ’details’-ra kattintva meg kell, hogy jelenjen a szerkesztett weblap Michael Schumacherrel.
    Team Creator
    Itt alkothatod meg az új csapatokat, vagy módosíthatod a régieket. Ez akkor hasznos ha olyan csapat szerepel a bajnokságban, ami az F1 Career-ben még nem szerepel. Ehhez annyit kell tenned, hogy megadod az új csapat nevét, a motorszállítóját, a csapatfőnök nevét, a csapat minősítését (1,2 vagy 3 – ahol az 1 a legjobb) , a fizetését (hogy mennyit fizet versenyzőjének – természetesen megadható negatív érték is, ekkor a versenyző fizet a csapatnak), a logoját, és végül egy rövid információt is a csapatról. Az elkészült állományokat (csapatneve.tms, csapatneve_spin.avi,csapatneve.bmp) másold az ’F1 Career\teams’ könyvtárába.
    Manager Creator
    Létrehozhatsz új menedzsert és módosíthatod a meglévőket. Minden menedzsernek van neve, ára (ez a tiszteletdíja), használhatósága (ez határozza meg mennyivel növeli esélyedet a szerződéskötéseknél), minősítése (ettől függ milyen nehéz feltételt szab, 1,2 vagy 3 adható értékül, ahol 1 a legjobb), fényképe és rövid szöveges információ róla. Ha elkészültél ments és másold az állományokat (menedzserneve.bmp,menedzserneve.mgr) az ’F1 Career\managers’ könyvtárba.
    Sponsor Creator
    A szponzorokat módosíthatod, de akár újakat is létrehozhatsz. Minden szponzornak van neve, ára (ebben az esetben ez az ár a neked fizetett összeget jelöli), használhatósága (ennyivel növeli esélyedet a szerződéseknél), minősítése (1,2 vagy 3 adható értékként, ahol az 1 a legjobb), egy kép és rövid szöveges információ.
    Ha elkészültél, másold az állományokat az ’F1 Career\sponsors’ könyvtárba.
    Objective Creator
    A feltételeket/objektívákat változtathatod meg vele, vagy újakat alkothatsz. Minden feltételnek van szövege (ez jelenik meg és ebből derül ki a feltétel), minősítése (1,2 vagy 3 adható értékül – meghatátozza milyen nehéz a feltétel teljesítése – az 1-es a legnehezebb), szükséges pontok száma (mennyit kell összegyűjtenünk az évadban), szükséges dobogós helyezések száma (mennyit kell összegyűjtenünk az évadban), szükséges leggyorsabb körök száma (mennyit kell összegyűjtenünk az évadban), szükséges pole pozíciók száma (mennyit kell összegyűjtenünk az évadban), szükséges győzelmek száma (mennyit kell összegyűjtenünk az évadban), szükséges 2.helyezések száma (mennyit kell összegyűjtenünk az évadban), szükséges 3.helyezések száma (mennyit kell összegyűjtenünk az évadban), a maximálisan megengedett kiesések száma (fontos!!!!- ha nem számít hányszor esünk ki, akkor adjunk 255-öt értékül, mert ennyi verseny biztosan nincs egy évben), a szükséges év végi helyezés a bajnokságban (fontos!!!!- ha nem számít hányadikok leszünk, akkor adjunk 255-öt értékül, mert ennyien biztos nem szerepelnek a bajnokságban). Meg kell adnunk egy ’Counter’ értéket is, azért, hogy ne írják felül egymást a feltételek, mert így néz ki egy feltétel állomány neve: minősítése_objective_generáltszám.obj, pl.: 1_objective_10.obj. Adjunk olyan értéket a ’Counter’-nek ami eggyel nagyobb mint az aktuális minősítő_objective_generáltszám értéke és így elkerüljük, hogy felülírjuk a régebbi objektívát. Ha elkészültünk mentsünk és másoljuk az állományt az ’F1 Career\objectives’ könyvtárba.
    Commodity Creator
    Itt hozhatunk létre olyan árucikkeket amiket azután megvehetünk a játékban. Minden árucikknek van neve, ára, fényképe és rövid szöveges jellemzése. Ha végeztünk, mentsünk és másoljuk az állományokat (árucikkneve.cmy,árucikkneve.bmp) az ’F1 Career\commodity’ könyvtárba.
    V – Készítők
    Játékdizájn (igen ronda szó így magyarul leírva, úgyhogy inkább legyen game design)
    Programozás
    Számos grafikai elem
    Cséfalvay Tamás
    csthomas@freemail.hu
    Gombok megrajzolása és számos grafikai elem
    Vígh Csaba
    maister@vipmail.hu
    Teszterek
    Kiss Ádám
    Gyurics Gergely
    Gyurics Bálint
    Kovács István


    www.ironic-software.com

  • _thomas_

    tag

    üdv!

    szükségem lenne pár önkéntes emberkére akik _aktívan_ tesztelnék a programot.
    jelentkezni itt lehet:
    f1career@freemail.hu

    köszönöm!
    _thomas_

    www.ironic-software.com

Aktív témák