Új hozzászólás Aktív témák

  • kispredátor

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #21781 üzenetére

    Húha, ez kezd külföldiül lenni. Azt hiszem itt az ideje felkeresni egy szakértőt....
    Köszönöm a válaszokat, azt mindenesetre megértettem hogy láma vavgyok hozzá....
    Az egész onnan indult, hogy a 6 éve gond nélkül üzemelő Lynksys WRT54GL keresztnevű varázsdoboz elkezdte eldobni az internetet (sárga háromszög a hálózati kapcsolat ikonjánál), ami egy tápkábel megvonás/visszadugás után egy ideig helyreállt. Mivel az otthoni hálózatom viszont elérhető volt wifin a sárga hároszög ellenére (hozzáfértem a különböző gépeken megosztott tartalmakhoz), ezért úgy gondoltam csakis a szolgáltatónál lehet a baj. Kijöttek, mértek, ízleltek, szagoltak, majd kijelentették, hogy szerintük a routerrel lesz a gond. Akkor gondoltam én naív, hogy ha az RDS útválasztóba a lynksys mellé teszek egy másik wifi routert (ami az olcsóság és 1xűség kedvéért egy legolcsóbb edimax), akkor a következő internet leállásnál azonnal tudni fogom hogy a lynksys-e a ludas, ugyanis, logikám szerint akkor az edimaxnak szórnia kell a netet. Csakhogy a bitek nagy Manitouja nem ebben tudományban gondolt engem zsenivé tenni...és sehogy sem jött össze nekem hogy a lynksys mellet az edimax is netet szórjon az ő kis becses antennájából...
    Áramszünet kizárva, útválasztó és routerek is szünetmentesen vagynak megdelejezve...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák