Új hozzászólás Aktív témák

  • pestibenji

    senior tag

    Sziasztok!

    Új takarító robot vásárlása előtt állok és szeretnék kérni egy kis segítséget tőletek. Alapvetően 4 típusra szűkítettem le a választást, de nem tudok dönteni közöttük.

    Fő szempontok:
    - Nagyon alapos felporszívózás; a sarkokban is
    - Minél alaposabb felmosás
    - Minél alaposabb szőnyeg takarítás
    - Lehessen no-mop zónát beállítani (szőnyeg miatt)
    - Lehessen 2 külön térképet beállítani (van egy galéria a lakásomban, ahova értelemszerűen csak kézzel tudom felvinni)
    - Kicsi a lakás, úgyhogy a runtime és az aksi nagysága teljesen lényegtelen
    - Legjobb lenne ha 8,5cm-nél alacsonyabbat találnék, mert van egy kanapé ami alá csak ekkora gép fér be.
    - Kamera vs LDS szenzor terén nincs preferenciám, kicsi a lakás, nincsenek szir-szarok a földön, de ha meg tudtok győzni, hogy miért jobb egyik, mint a másik, azt megköszönöm.

    Ahogy olvasgattam a fórumot és az interneten különböző helyeken, nem vagyok biztos benne, hogy itt Magyarországon is elérhető minden funkció az egyes gépeken, pl: Egy külföldi fórumon februári posztban olvastam, hogy a Mijia 1C-ben megjelent a multi-map support, ellenben itt valamelyik fórum társ írta az elmúlt hetekben, hogy nem elérhető ez a funkció. Ezért megköszönném ha akinek van/nak az alábbi készüléke/i, az jelezné, hogy nála elérhetőek-e a fent említett funkciók.

    Xiaomi Mi Mijia 1C
    - A legolcsóbb a lehetséges jelöltek közül
    - Tesztek alapján felmosásban kicsit gyengélkedik a többi társához képest
    - Szőnyeges teszten ez teljesített a legjobban
    - Nem találtam róla infót, hogy No-Mop zónát be lehet-e állítani?
    - 8,2cm úgyhogy beférne a kanapém alá.

    Dreame F9
    - Ha jól tudom nagyjából ugyanaz a hardware, mint a Mijia 1C
    - Viszont annál egy kicsit fejlettebb, pl a felmosási funkciója
    - Külföldön láttam, hogy van elérhető No-Mop zóna funkció, akinek van ilyen gépe meg tudja erősíteni, hogy itthon is?
    - Nagyobb aksi (bár ez engem nem érint, üzemidő teljesen mindegy)

    Xiaomi mi Robot Vacuum Mop Pro
    - LDS-es megoldás az előbbi kamerásokhoz képest, ergo alaposabban fel tudja térképezni a lakást
    - A fentiekhez képest jóval gyengébben teljesít szőnyegen
    - Teszteken felmosásban jeleskedett
    - No-Mop zóna funkció elérhető

    Viomi SE
    - Erről tudok a legkevesebbet, de azt találtam, hogy az elődje, a Viomi V2 az előbb említett Mop Pro-val megegyező Hardware-el rendelkezik, ez az SE pedig a legújabb Viomi ami elég hasonló hardware-el felszerelt, viszont annak ellenére, hogy egy olcsóbb model, néhány dologban jobb (pl kicsit erősebb szívóerő)

    Összegezve:
    A szívem az 1C vagy az F9 felé húz, mert azzal kipipálnám a fotel alatt takarítást is, viszont nem tudom, hogy a kamerás megoldás mennyire megbízható a LDS-hez képest illetve, hogy a No-Mop zóna és a multi-map support elérhető-e ezekben a gépekben.

    Előre is köszönöm a válaszokat, észrevételeket, véleményeket! :B

    Benji

Új hozzászólás Aktív témák