Új hozzászólás Aktív témák

  • DanielK

    addikt

    Sziasztok!

    Adott egy Asus B150M-A alaplap. Eddig i3-6100 processzor volt benne, de ma kicseréltem egy i5-7500-ra. [link]

    Két kérdésem lenne ez ügyben:

    A CPUID HWMonitor-ral figyeltem, miközben a prime95 100% futtatta. Csak 3590MHz-re kúszott fel.
    1. Hogyan lesz 3.8GHz ebből?

    A másik kérdésem a következő:
    Adott egy Noctua L9x65 CPU hűtő, két front Noctua NF P12 PWM és egy hátsó Noctua NF P12 PWM ventilátor. Az Asus Ai Suite 3-ban kicsit állítottam a ventilátorokon.
    A CPU és hátsó a CPU függvényében emeli meg a fordulatot, az első 2 venti max 700RPM-re van állítva, hogy az ott lévő merevlemezek is kapjanak levegőt. (Fractal Desing Define Mini)
    A prime95 futtatása közben 100% proci használat közben a CPUID HWMonitor szerint a processzor 62-67 között ingadozik, de inkább 62-65 között, egyszer ment fel 67-re.
    2. Ez a hőmérséklet jónak minősül ennél a processzornál 100% terhelés mellett? (Gyári Asus Ai Suite beállításoknál ez az érték 74 fokban maximalizálódott, de a beállításokkal így majdnem -10 fokot értem el. Az Ai Suite máshogy méri a hőmérsékletet és a program mindig kb -8-10fokkal kevesebbet mutat.)

    Nagyon szépen köszönöm! :R

Új hozzászólás Aktív témák