Új hozzászólás Aktív témák

  • Meridian

    senior tag

    válasz NandoXXL #32 üzenetére

    Igen, ennyi volt az ára.

    Ez a laptop:
    https://www.emag.hu/lenovo-ideapad-3-15-6-fullhd-laptop-amd-ryzen-5-5625u-16gb-ram-512gb-ssd-radeon-graphics-efi-shell-magyar-billentyuzet-kek-82rn0087hv-hu/pd/DZGG5RMBM/?

    Ezt én 129990 Ft-ért vettem.
    Most megint ~171ezer.

    A sztori a következőp volt. Ismerősnek tönkrement a 12éves laptopja (hasonló mint az én régim), és kerestem neki egy jót, jó árban. És ezt találtam, április utolsó hetében, de ekkor 145ezer volt az ára, és ez nem is akciós ár volt. Lecsaptunk rá. Én akkor egy TV-t vettem. Ám nekem is megtetszett ez a laptop, május elején fizu után én is akartam venni egyet, mert láttam milyen jó kis laptop ez a ismerősnél, én telepítettem rá mindent is. És ekkor már 171ezer volt az ára. Hétszentségeltem, meg sopánkodtam, basszus lemaradtam erről... na mindegy, majd akkor kivárom a 8ezres szériát, bár sztem kezdetben túlárazva lesznek, meg majd nem is lehet kapni sem, mert vinni fogják mint a cukrot. (AI hisztéria rulez).

    Ám ezen a héten kedden jött egy email az emagtól ezzel a szöveggel:
    "Jó hírünk van: csökkentettük a termék árát, ami után érdeklődsz! :)"

    Megnéztem, és nem akartam hinni a szememnek... 129990 Ft volt, 10% kedvezménnyel...
    Azonnal megvettem :) (már másnap az EasyBoxban volt)
    Szvsz kurva jól jártam. Nekem nem játékra kell elsődlegesen, hanem fejlesztek, és otthoni - privát - gyakorlógépnek kell. Erre tökéletesen megfelel. 3300 Ft-ért (beszarás olcsón...) vettem win10pro + office2019pro kulcsot is, ez most is elérhető amúgy. Úgyhogy van aktivált win10 és office is rajta.

    Passmark benchmark:

    Cinebench R20 pontszám: 3219/549 (multi/single core teszt).

    És ami tetszik bene, Lenovo. Tudják mi kell a felhasználónak. Belül van további SSD bővítőhely is, igaz szétszedni kis ügyesség kell, mert nem elég csak csavarokat kicsavarni, ki kell pattintani a kötéseket egy kis műanyaglapka segítségével (iFixit, kék háromszög lapka - aki ismeri, az tudja).
    Win10 úgy ment felrá, hogy utána már nem kellett külön plusz drivereket telepítgetni rá.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák