Új hozzászólás Aktív témák

  • toalettduck

    csendes tag

    Adott egy dualsimes redmi note 11 ami fejjel lefelé vízbe pottyant, kb félig lepte el pár másodpercig. Nem estem pánikba nem tapasztaltam semmi rendkívülit, letörölgettem az élet ment tovább, kb két órán át, amikor elkezdett furcsaságokat produkálni. Fülhallgató eltávolítását nem érzékelte, aztán a bekapcsoló gomb sem reagált és végül csak a vaku villogott. Pihent egy kicsit rizses zsákban de ez nem sokat segített. Semmi reakció. Végül leimádkoztam a hátulját hajszárítóval és pengetővel. Az oldalsó gomboknál jól láthatóan behatolt a nedvesség kamera és gomb kontaktoknál is korróziót vettem észre, szétkaptam lepucolgattam. Eljutottam odáig, hogy hosszan nyomva tartva bekapcsol amit rezgés jelez (végre) közben mocorog ha nyomkodom, hosszan letartva kikapcsol amit szintén hosszú rezgéssel jelez. Viszont a képernyő korom fekete. nem hinném, hogy backlight issue mivel fénynél vizsgálva semmit sem látok rajta. Nos itt az lenne a logikus, hogy letakarítgassam a képernyőre biggyesztett szalagkábeles komponenseket hátha ott akad valami rövidzárlat. Az érdekes része az, ez a rész alul helyezkedik el, de a telefon felső részét érte víz, a korrózió ennél sokkal tovább láthatóan nem hatolt a pcb-n. Az képernyőt kiszedni viszont kissé problémásnak találom egyelőre, tudnátok ajánlani szervízest aki tarthat utánygyártott képernyőt raktáron, amivel kizárható az alaplapi agyhalál? Szívesen fogadok tippeket ötleteket ha történt veletek hasonló! :)

Új hozzászólás Aktív témák