Aktív témák

  • sparc

    tag

    Üdv mindenkinek. Nem akartam külön témát nyitni de a Sony topicban nem találtam megoldást a problémámra.
    Szóval a helyzet a következő:
    Adott egy Sony Vaio vgn-cr290-es laptop. Gyárilag angol Vista van rajta és van benne egy rejtett recovery partíció. Én hülye szórakoztam osx telepitéssel és valamit elrontottam és sérülhetett az MBR. Sajna f10 lenyomásával nem jön elő a recovery menü ahonnan vissza lehetne állítani a C: meghajtót a gyári állapotba. F10 re ugyanugy csak a vista indul el.
    Linux-al kimásoltam a rejtett partíciót és ráirtam dvd-re de ugy nem bootol. Ennél a tipusnál nincs recovery center vagyis nem tudok recovery dvd-t gyártani. Fixmbr parancsal se lesz jobb a helyzet nem történik semmi. Tudom hogy van megoldás mert a recovery partíció sértetlen és addig nem akarok rendelni a Sonytól recovery dvd-t ami kb 30 dollár amig minden lehetőséget ki nem próbáltam. Szóval a megoldás valahogy az lenne hogy amikor megnyomom az f10et akkor jön elő a rendszerindítás szerkesztése , régebben itt a recovery volt beállitva most meg csak sima winload.exe vagy a Vista bootol.Szóval valahogy ezt kéne ugy átszerkeszteni hogy a recovery.exe induljon el. Vagy esetleg valahogy ugy kiirni dvdre a recovery-t hogy elinduljon.
    Kérlek segítsetek, mert itt ez a fasza laptop és a hülyeségem miatt nem tudom ezt megcsinálni. A segítségeteket előre is köszönöm.

  • Foglalt név

    addikt

    válasz sparc #1 üzenetére

    Ha megtaláltad a Vaio topikot, mi lett volna, ha kérdezel benne, ahelyett, hogy új topikot nyitsz? :U

Aktív témák