Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    válasz krizmo_ #1 üzenetére

    nemrég beszéltem egy ismerősömmel, aki ebből él, vagyis közvélemény-kutatásokat és hasonló felméréseket készít
    pont azért kerestem meg, mert túl sok hasonló vélemény van a fórumon, én meg - egy bizonyos alap, sokra nem érdemes képzettségen kívül - nem vagyok otthon ebben a szakmában
    ő elmesélt ezer dolgot, aminek a háromnegyedére már nem is emlékszem, de tudom, mit mondott a módszertanokról - ami a lényeg: ha egy felmérést a legmodernebb, szigorúan tudományos alapokra helyezve végeznek, akkor egy reprezentatív - vagyis felhasználható - eredményhez elegendő kb. 2000 fős minta, mindegy, hogy mekkora a kivetítés, hogy 1, 2 vagy 10 millió emberről van szó
    és ez működik, hiszen mind a politikai pártok, mind cégek visszatérnek a bizonyított eredményeket hozó piackutatókhoz - akik nem dolgoznak olcsón
    a Churchill-féle duma meg egy nagy kamu - ő is csak politikus volt, ráadásul hazudott, hiszen épp akkoriban kezdték a felméréseket politikailag is hasznosítani
    ettől függetlenül az eredmények manipulálhatóak és manipulálják is őket - de ez egy másik történet

    [ Szerkesztve ]

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

Új hozzászólás Aktív témák