Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Sinesol #55 üzenetére

    igen-igen, tehát:
    pár ezer évente, mit számít?
    küldöm a számlaszámom, 5e-nek örülnék legalább, ha neked úgy sem számít :P
    az emberek nagy része sose tuningol -
    persze, de eleve tiltsák is meg akkor, ha meg mégis akarok oc-t akkor hadd fizessek már érte, léccilécci', külön a lapért, külön a cpu-ért is felárat
    ugyan már ( :
    gamingben orbiális különbségek nincsenek, ezt is mondtam/más is mondta
    de melóban ott nagy különbségek lehetnek havi szinten
    és hiába olcsóbb akár a cpu - nem néztem intel árakat -lappal együtt lehet csak használni, ami még mindig drágább jellemzően mint hasonló tudású amd lap
    se intel se amd fan nem vagyok, de fentebbiek miatt nálam amd a nyerő, ennyi - arról nem beszélve szépen feléljük a földet, én is, nem szeretnék ősemberként élni, de ha veszek valamit ha tehetem "modernebbet" -
    az a baj ha az ember ráhagyja a gyártóra a hülyeséget akkor csinálja is tovább
    mikor a polarisok zabáltak ahhoz sem tapsoltam ;]

    szerk:
    cb-től kicsit el kellene vonatkoztatni, az csak egy "valós" render
    lehet ám filmet kódolni is, teljesen hétköznapi dolog ma már
    ahogy videókat szerkeszteni/vágni, stb, a yt fénykorában sztem ez sem ördögtől való felhasználás már egy pc-nél
    idle-ben meg kicsit intel jobb általában, ez is hozzátartozik
    nem mindegy mire veszi az ember a gépet, ha "mindenesre" sztem amd, ha kizárólag játékra lehet intellel jobban jár - pláne ha nem kell oc cpu/lap -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • sb

    veterán

    válasz Sinesol #55 üzenetére

    Ezzel a következő helyeken van a gond:
    - Ahol nem számít 2-3e "feleslegesen" ott a többi se fog. Aztán nem 1-2k hanem 20-40k fog elfolyni éves szinten. Hányszor olvassuk, hogy vga-ban is jó az előző gen 1.5-2x fogyasztással. De idle-ben is bezabál pár régi hw sokkal többet. Annyit amennyiből már váltani is lehetne.
    - Fogyasztás=hő. Hő=hang. Hűtésből mindig több kell és/vagy hangosabb lesz. Tápból is nagyobb kell, főleg ha ott is számít a hang.
    - És végül a bónusz, mert ugye írod, hogy úgyse pörög 100%-on. Ha meg nem használod akkor minek? Ill. ott sántít ha utána azt mondod rá, hogy ugyanolyan gyors 65-95W-ból. Nem, nem az. Ha nem használod ki az tök más kérdés.

    ON:
    Szerintem önmagában nem rossz kártya de árban mindegy mit nézünk. MSRP-n is drága. De annyiért se kapható, közel sem. Ez van.
    Nekem nincsenek egzakt emlékeim a középkategóriáról de azt tudom, hogy:
    - kb. azt vettem (9700Pro és 6800GT volt talán a legutolsó top kártyám)
    - 100k-t sem adtam szerintem soha egy vga-ért, de tippre annál is jóval kevesebbet (sokszor használtan ami azért árnyalja a képet)

    Emlékszem GTX 460-ra, 4850-re, 8800GT-re, 7850-re, 1050Ti-re kb... Persze infláció is van, de az 50-100k-s sávból a 150-250k-s sávba ugrás túlzásnak tűnik kissé. A 100 150k körüli sáv még reális lenne talán.

    Azzal is egyetértek, hogy hiába szimpatikusabbak az AMD kártyák, minden tekintetben (fogyasztást kivéve) jobb döntésnek látok egy 3060-at.

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Sinesol #55 üzenetére

    A dolog ott sántít, hogy ezek gaming alatt mért fogyasztások. Ahol nem hogy egy 8/16-os proci sincsen kihajtva rendesen, de még egy 6/12-es se lévén a tipikus játékok mag igénye a mai napig a 4 mag egyes játékoknál már 6 mag és néhány ritkánál 8 mag. Vagyis igaziból egy 6/12-es proci össz teljesítményére sincsen szükség hozzá. Az intel procik tipikusan akkor maradnak le a Ryzenektől, mikor meg lesznek terhelve összes magon és szálon. Akkor növekszik meg drámaian a fogyasztás, a hőtermelés és jön elő igaziból az Intel HT hátránya az AMD SMT megoldásához képest.

Új hozzászólás Aktív témák