Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exian

    őstag

    válasz kelly416 #688 üzenetére

    Mint írtam, a kényes pont ezen az eszközön (és minden ilyen eszközön, amit érintkezőkkel lehet tölteni) a töltő rész, ahol szabadon vannak a pinek/érintkezők. Elvileg nagyon máshol nem tud beázni, mert össze van cuppantva rendesen az egész, nincsenek rések, hézagok, de a töltő résznél óhatatlanul szabadon van a felület, plusz az érintkezők. Az előző órámban rendes microUSB aljzat volt, nálam ott ázott be végül, vagyis ott kapott folyamatos apró zárlatokat, amitől a töltőáramkör környéke "szétégett" végül.

    A Mi Band2-nél csak 2db kis pin van ugye, de az is épp elég ahhoz, hogy zárlatot okozzon a víz.

    Ezért ennél az eszköznél arra kell nagyon ügyelni, hogy maga a kapszula tökéletesen a helyén legyen a szíjban, ne tudjon víz befolyni oda. Ha ez rendben van, akkor valószínűleg bármennyi ideig bírja vízben.

    De ha egy pici kis hajszál rés is van a szíj és a kapszula között, akkor ott rövidebb-hosszabb időn belül be tud csordogálni a víz, vagy pedig pára tud bent ott azon a részen kialakulni és akkor kámpó.

    Szóval nagyon sokat számít, hogy milyen a szíj és milyen helyzete a kapszulának a szíjban. Ez a perdöntő :)

    Azt nem tudom megérteni, hogy miért nem fejlesztenek már ezekbe az eszközökbe érintkező mentes töltési metódust, ahogyan pl. nagyon szuperül meg van oldva az elektromos fogkeféknél. Azt bátran lehet víz alá nyomni, nincsen érintkező, csatlakozó, vakamiféle mágneses-indukciós töltérész van beépítve. Bár ez biztos hely igényes, lehet, hogy ilyen pici eszközbe nem lehet megoldani, de mivel kicsi a teljesítmény is, azért csak-csak lenne rá lehetőség szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák