Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fluttershy

    tag

    Sziasztok!
    Sajnos ma délelőtt melóban sikerült 2 méter magasból leejtenem a másfél éves mi a1-emet ami egy tökéletesen kivitelezett műugrás után egyenesen a kijelzőjére érkezett. A tpu tok önmagában és bármilyen fajta üvegfólia hiánya nem bizonyult túl effektívnek szóval a kijelző teljes hosszában-széltében pókhálósra tört. A telefon működik (rezeg, hangokat ad ki, notification led villog) viszont a kijelző fekete az eset óta. Egy redmi note 7 lett az utód amit még nem sikerült belakni, a miui túl bloated számomra, nem tetszik egyelőre, remélem hogy idővel megszokom. Nagyon sajnálom a mi a1-et, jó telefon volt amit rendesen megszerettem. Utánanézek a javításnak és ha lehetséges 10-15k-ért szerezni magyarországi cégtől rendes kijelzőt akkor megpróbálom kicserélni és ezzel megmenteni. Valakinek van ilyen kijelzőcserés tapasztalata? Családtagnak átpasszolom vagy pót telefon lesz. Ha drágább a kijelző akkor viszont megy elfekvőbe. Időnként majd valszeg visszatekintek ide de ezután már sokkal ritkábban. Mindenkinek jó szerencsét és gondtalan használatot.

    Ui: Ne féljetek a custom romoktól. Én lineage os-el használtam és probléma mentesen működött, még szerintem a gyári rendszernél is jobban. A telepítés utánnaolvasással együtt is max 3 óra (ajánlom a topik összefoglalót) és utána semmi tennivaló nincs vele, probléma nélkül frissül és egyszerűen csak teszi a dolgát és kész.

  • fluttershy

    tag

    válasz Fall-N #25813 üzenetére

    A Redmi Note7-ről bővebben:
    Ma már volt volt egy kis időm hogy foglalkozzak a telefon belakásval. Leírhatatlan hogy mennyire utálom az első benyomások alapján. A rendszer pörgős, pattogós de ez inkább a hardver erőssége miatt van. Friss miui eu romon vagyok mert így vásároltam és gondoltam hogy adok neki egy esélyt (legalább pár hetet), nem telepítek azonnal custom romot. Már első indításkor Mi account login (szerencsére nem kötelező, de ajánlott), mi drop meg minden egyéb baromság, akkor is ha én inkább a google szolgáltatásokat részesíteném előnyben. Egy tonna alkalmazás van előtelepítve amit nem szeretnék/mást szeretnék helyette használni, le kell őket tiltogatni egyenként, már ha lehetséges. Beállítások, launcher, appok átláthatatlanok, nem intuitívak, android one után használhatatlan. Google phone (aka dialer), google sounds nem kompatibilisek a telefonnal, ergo google playből nem telepíthetőek (google phone app elég fájó pont a spam caller detection és a google poi-k keresőbe való integrációja miatt). Custom launcher telepítése a system appok ikonjait összebarmolja (a kamera app pl android4-es legacy ikonja van csak a miui launcher húz rá fancy egyedi ikont, de ugyanez igaz a compassra meg még pár más gyári alkalmazásra is), custom iconpack nélkül ami elrejti ezeket a hányadék dolgokat elég csúnya a custom launcher. Default launcher telepítési sorrendben (cloud backup szinkronizálása esetén kb véletlenszerűen) "dobálja" be az ikonokat a kezdőképernyőre; app drawer nincs, abc sorrendbe rendezés szintén nincs. Google appok, oprendszerbe történő integrációjának szintje miui-n fájdalmasan rossz android one-os telefon után. Design nem európai igényekre lett szabva (töltést jelző animáció lezárt képernyő esetén ami hirtelen eszembe jut és tipikus példa, de az egész rendszerre igaz) hanem inkább kínaira, nekem nagyon nem teszik, túl sok.

    Tldr: Hidegzuhanyként ért a miui az android one után. Sokan írták itt hogy nekik a stock android fapad a miuihoz képest és ezért nem szeretik. Nekem a miui egy bloated használhatatlan szar az android onehoz képest ami egyszerű, letisztult és "működik és kész".

    Még megpróbálok vele megbarátkozni de nem látok rá sok esélyt hogy ez össze fog jönni. Remélem hamarosan felveszik ezt a telefont is a lineage os hivatalosan támogatott eszközei közé. Ha ez megtörténik és az xda-n azt írják hogy bugmentes akkor én flashelem azonnal.

  • fluttershy

    tag

    X5 és mia1 külsőre megegyezik szóval az a tok ami az egyikre jó az a másikra is passzolni fog. Van a telefonban HAL szenzor szóval elvileg a flip tok felnyitása után (ha van a flip tok fedelében mágnes, flip tokokban általában szokott lenni) akkor a képernyő elvileg felold. Bar nekem soha nem volt flip tokom de ennek elvileg működnie kell. Ablakos tokot viszont nem láttam még erre a telefonra.

  • fluttershy

    tag

    válasz Smiro #25826 üzenetére

    Kijelzőtörés volt nálam is ezért utánakérdeztem a xiaomi shopban pesten.
    Wayteq szerviz - Office Campus - Budapest Gubacsi u 6 - tel: +36 30 288 0066
    Csak ők foglalkoznak vele hivatalosan. Árat nem tudok, még nem hívtam fel őket, de olyan 20ezerre saccolom a teljes kijelzőcserét. Szervizzel is foglalkozó gsm-ekben talán olcsóbb de ők már nem kapnak gyári alkatrészt. Az utángyártottal meg lehet hogy ráfázol, persze az is lehet h nem.

  • fluttershy

    tag

    válasz Fall-N #25830 üzenetére

    Ha nem titok akkor melyik gsm-ben adtad el, mi/mik voltak a hibái és mennyit adtak érte? Azért szeretném csak megcsináltatni mert van egy családtag aki egy redmi 5a-t használ és neki elég nagy megváltás lenne ha megkapná a javított mi a1-em. Ha 25k a javítás és egyébként a gsm-ben adnának érte legalább 10k-t törött kijelzővel akkor lehet én is fájó szívvel de újragondolnám a jávíttatást.

  • fluttershy

    tag

    válasz juuzer #25943 üzenetére

    Így látatlanban nehéz róla bármi értelmeset mondani, ha lefotóznád az sokat segítene. Néztem videót és én két spring pint látok ott a jobb felső sarokban, funkciójukat nem ismerem, a többi alkatrészt nem ismerem fel. Ha a pcb sérült akkor a kuka; ezek a pcb-k amik a modern bonyolultabb elektronikai eszközökben vannak többrétegűek, ha megrepedt akkor valamelyik réteg tuti megsérült; ha megsérült akkor semmivel nem lehet javítani. Ha áramköri elem, smt alkatrész sérült akkor annak meg lehet próbálkozni a javításával de nem sok esélyt látok rá, egyrészt mert nagyon kevés helyen szórakoznak smt alkatrészek cseréjével (komoly gyakorlat kell hozzá), másrészt nagyon valószínű hogy nem csak a felforrasztott alkatrész károsodott hanem a pcb is.

    Ha van szervizes (ha elektrotechnikus az mégjobb) ismerősöd akkor vele nézesd meg és kérd ki a véleményét.

  • fluttershy

    tag

    válasz LaRoque #26081 üzenetére

    Ghost touchnak hívják a problémát. Bizonyos érintőképernyős telefonoknál gyakori hiba, más telefonoknál kevésbé. Én mi a1en még nem olvastam h bárkinek lett volna ilyen gondja. Szerencsére én sem találkoztam még ezzel a hibával eddig egyik telefonomon sem.
    Neten azt írják h a kijelző megtakarításával, kijelzővédő fólia, üveg eltávolításával, tok megtakarításával, eltávolításával kell megpróbálkozni.
    Hátha segít

  • fluttershy

    tag

    válasz benjoe1 #26086 üzenetére

    Lineageos 16 nightly
    Tiszta, gyors, funkciógazdag, hibamentes, majdnem naponta jön frissítés.
    Annyi hibája van csak talán hogy a lassított videó felvétel nem működik, kernelt kell hozzá cserélni állítólag de én nem szórakoztam vele.
    Kb hetente frissítettem, teljesen elégedett voltam vele mert tökéletesen tette a dolgát amíg össze nem törtem a kijelzőt.
    De ha tökéletesen megy a gyári akkor és nincs semmi igényed ami miatt custom romra szeretnél menni akkor én is azt tanácsolom hogy maradj a gyárin. Nem veszítesz semmit azzal ha nem romozgatsz.

  • fluttershy

    tag

    válasz becsab112 #26102 üzenetére

    Bármi... Ezt így nehéz kibarkóbázni.
    Én azt csinálnám hogy ha nem gapps nano vagy micro csomagot telepítetted akkor érdemes megpróbálni inkább azt egy clean install mellett (ez persze azt is jelenti hogy újra kell flshelni a lineage os-t) :/ Ha ez nem oldja meg a gondodat akkor érdemes csinálni egy bugreportot és elküldeni az gapps feljesztőinek. Tényleg, opengappset használsz ugye?

  • fluttershy

    tag

    válasz tomazin #26108 üzenetére

    Én úgy tudom hogy a hosszúnevű hálózattípusoknál (amit pl te is írtál) ott nem mindegy a sorrend. Elvileg ami a legelső, azt preferálja, és utána sorrendben ahogy a többi jön utána.
    A td-scdma elvileg kínában használatos, máshol nem annyira elterjedt (ezt fórumokon írják), magyarországon nem tudom hogy mi vele a helyzet.

    Megmondom őszintén, fórumokon sok félinformációt, okoskodást olvasni amiből nehéz kihámozni hogy mi igaz és mi nem. Sajnos én is innen-onnan informálódtam, főleg fórumokról, meg próbáltam utánaolvasni a témának hitelesebb forrásokból is h valamennyire képben legyek.

    Nekem eddig a telefonjaimon mindig a "global" setting volt kiválasztva a hálózattípusnál mert sok romban, gyári rendszerben ez az alapértelmezett, európai szolgáltatókhoz elvileg ez az ajánlott és nekem sem volt vele soha problémám. Amikor mégis problémám volt akkor az általában mindig "frissítés után", az pedig elég egyértelmű hogy akkor nem a beállításaimban van a hiba hanem a frissítésben amit kiadtak. Ha dobálja a hálózatot akkor én megpróbálnék egy simkártya cserét a vodafonenál. Ha az nem oldja meg akkor factory reset :/ ha az sem akkor a telefon a ludas

  • fluttershy

    tag

    válasz fluttershy #25808 üzenetére

    Üdv újra.
    Kb 1 hónapja sikerült kicserélni a képernyőt youtubeos howto videók segítségével, illetve a hátlapot (összekarcoltam nagyon a régit) és az aksit is cseréltem. Azóta tökéletesen működik, olyan mintha új lenne; oda lett ajándékozva a családban, az új tulaj azóta is elégedetten használja.

    A képernyő amit rendeltem valójában egy teljes előlapi panel, kerettel együtt. Látszik rajta hogy nem eredeti hanem utángyártott mert picit másak alul a navigációs gombok, más a háttérvilágításuk, más az értesítő led, de ezek csak nekem feltűnőek (évekig használtam az eredetit és észreveszem hogy nem egyezik vele 100%osan) egyáltalán nem zavaróak, minőségbeli probléma nincs vele, az lcd kijelző hibátlan, dead pixel nincs, színek és fényerő olyan mint a gyárinál.

    A hátlapon szintén észrevehető ha tüzetesen átvizsgálom hogy nem gyári, az infra beamer műanyag takarója nincs tökéletesen egyvonalban a fém házzal hanem egy negyed milliméterrel kiáll, de nem zavaró ez sem, az összkép jó, tökéletes koppintás. A minőségre nincs panasz.

    Az akkumulátort (rendelés másnapján hozta is a futár) eredetileg nem akartam cserélni mert nem volt gond az előzővel, viszont a képernyő cseréjénél el kellett távolítani hogy a csereképernyő keretébe belehelyezzem. Az aksi ragasztva van 2 db speckó ragasztó csíkkal amiket a végükön található fogóval kell kihúzni az aksi alól. Sikeresen beszakítottam mind2-t. Nem volt más választás, fel kellett feszegetnem az aksit ami ettől szépen C alakúra görbült. Így ezt is cserélnem kellett :D szerencsére nem volt drága és legalább ebből is új került a telefonba.

    Sajnálattal olvastam hogy a mi a1 lineage os támogatása megszűnt mert a fejlesztőnek aki a portot javítgatta tönkrement a telefonja. Telót váltott és mivel már nincs mi a1-e amin tesztelhetné a lineage os frissítéseket, javításokat ezért dobta ezt a projectet. Tervezem majd frissíteni lineageosről valamikor a nyáron ha lesz egy kis időm valami más jelenleg is támogatott romra. Crdroidra gondoltam elsőnek de még körbenézek. Ha lesz hír akkor jelentkezem.

Új hozzászólás Aktív témák