Új hozzászólás Aktív témák

  • andHermann

    tag

    Hétvégén felpattintottam a Pitét (sima upgrade, gyári Oreo novemberi patch-re, no FR, csak egy extra ujraindítás a végén) és bő 3 nap használat után összeírnám az alapvetően pozitív tapasztalataimat, hátha segít valakinek:

    - telefonon elérhető vagyok és hívni is tudok minden gond nélkül, ugyanakkor a túloldalon van hogy nem hallanak teljesen tisztán, ez Oreon nem fordult elő. Itt visszalépés van picit.
    - az óra bal oldalon megszokható, ugyanakkor hiányolom a másodperc mutatót, amit Oreon bekapcsoltam, de úgy látszik Pitén elfelejthetem, nem tudtam a beállításokban előhozni. Szóval ez is picit visszalépés nekem
    - hát mit mondjak, a quick kapcsolók nem nyerték elé a tetszésemet, de talán majd megszokom
    - viszont a hangerő állítás (default media a csengő helyett) nekem bejön, praktikusabbnak tartom így, mint Oreon, de ezek szubjektív dolgok
    - van FM rádió, ez király, ritkán kell, de jó hogy nem kell kompromisszumot kötni (teszt menü, freki keresgélés), ha mégis szükség van rá
    - az elmúlt napokat Budapesten töltöttem, úgyhogy B20-at nem tudtam tesztelni, de a 4G kiválóan működik. Ja igen: 1 SIM-et használok csak, Telenoros!
    - GPS jól működik, legalábbis nem rosszabb, mint az utóbbi hónapokban Oreon volt. Néha nem talál jelet belvárosban, magasabb épületek, szükebb utcák között, egyébként jó.
    - Bluetooth-szal sem volt gondom, egy okos órával is illetve a kocsim kihangosítójával is ugyanolyan jól működik, mint korábban
    - teszteltem a Wifi-t (ugyan 5Ghz-es használok, de most átállítottam 2.4-re) és nem láttam nagy különbséget Bluetoothal, GPS-szel ezek nélkül. Szándékosan az egyik legtávolabbi helyiségbe mentem a rootertől és kb. 25Mbites feltöltés és meglepő módon 30 Mbites letöltést mértem Speed tesztel, ami közepes jelerősségnél elmegy kategória szerintem (egyébként 120-as a netem, ha jól emlékszem). Bekapcsolt Bluetooth és GPS mellett is 20 alá nem ment.
    - aksi időbeli változást nem nagyon tapasztaltam, ugyanúgy naponta töltöm, kb. 5 óra SOC-kal, de sosem várom meg, hogy nagyon lemerüljön
    - nem látok sebességbeli különbséget sem, régen is reccenés nélkül tette e dolgát
    - fényerő fronton szerintem javulás történt. 3x húztam a csuszkán az elején, amikor úgy éreztem, hogy nem jó a fényerő, azóta magátol szépen odatekeri, ahova én is tenném. És Oreohóz képest legalább gyorsan adaptálja, nem másodpercekkel később!
    - Nova-t használok, szóval a Google bar nem érintett, maradt az asztalom olyan, mint előtte
    - Maradtam a real gombos használatnál, már megszoktam, majd a következő telefonomon megtanulom az új swipe-os használatot, mondjuk kipróbálni kipróbáltam és akkor nem világítottak az alsó gombok, szóval ebből a szempontból korrekt
    - Nem vagyok egy vájt fülű, ill. nem EQ-zok, de nekem jobban tetszik a telefon hangzása most, mint Oreon, de ez szubjektív
    - GCAM-tól féltem a legjobban, több verzióm is van fent, de őszintén szólva nem látok változást. Autofocust ritkán használom, szinte mindig bökök az újammal, de az elkészült képeim jók lettek Pite alatt is.

    Nagyából most ennyi jutott hirtelen eszembe, bocs a terjedelemért. Összességében tehát pozitívan sült el nekem az Upgrade, pedig nem véletlenül halasztottam el idáig, mert sokan panaszkodtatok itt a fúrumon. Én ezzel a telóval szerencsés vagyok, korábban sem voltak nagy gondjaim vele, most sincsenek, pedig nyúzom rendesen. Lehet, hogy szerencsés hardver elemekből rakták össze az én telómat, vagy nem tudom mi az oka.

    Ha valamit kihagytam, szóljatok, megnézem, tesztelem!

Új hozzászólás Aktív témák