Új hozzászólás Aktív témák

  • fluttershy

    tag

    válasz st3v3np3t3r #15029 üzenetére

    A dev (devices) alatt található directoryk logikai elérési utak amit a kernel az indulás után allokál; egy részük driverrel tartja a kapcsolatot ami értelemszerűen a mögötte található hardware-el kommunikál, de vannak köztük un. pszeudo eszközök is amiknek semmi köze a hardwareekhez, például a /dev/urandom ami a rendszer entrópia poolját képezi és ezért a kulcsgeneráláshoz, titkosításhoz elengedhetetlen vagy a méltán híres /dev/null. Azt hogy a persist partíció pontosan fizikailag hol található, nem tudom, mert egy block device mögött van ami átirányít és valszeg bufferel; de a persist partíció írásakor elégé megkönnyíti a dolgunkat mert csak (felül)írni és olvasni enged és ezt tökéletesen. A te általad említett sda (scsi device "A") egy scsi vezérlő ami a mögötte található hardwarehez biztosít hozzáférést, sok esetben máshogy működik. A dd egy elég kőkori parancs (dd first appeared in Version 5 Unix, Jun. 1974, wikipedia), egy dolgot csinál; másol, megadott blokmérettel (ha a user nem definiál blokkméretet akkor default blokkméretet alkalmaz), de ezt ész nélkül csinálja ami néha azért veszélyes. Előnye: kicsi, minden posix szabványos rendszeren van mert a coreutils része, gyors. Hátránya: full hülye, csak azt csinálja amit mondasz de azt ész nélkül. Ezért manapság nem is nagyon használják, csak néhány kivételes esetben (pl androidon ahol nincs nagy választék). Az sda belső lelkvilágát annyira nem ismerem de tudom jól miről beszélsz, "been there, done that", egyszer tönkrebasztam egy kínából rendelt 16gb-os pendriveot mert a backup image-et amit előzőleg ugyanarról a pendriveról mentettem le, dd-vel akartam rá visszamásolni. Eredmény: elszállt a pendriveban a nand-ot kezelő microcontroller :D :D . Egy egész napomba telt de szerencsére sikerült találni orosz fórumokon egy olyan low-level format toolt ami újraprogramozta a mikrokontrollert is, szóval a pendrive a kaland óta köszöni szépen jól van. :DD
    ui: a pendrive/sdcard/stb backup, restore dolgokhoz az rsync-et ajánlom
    https://linux.die.net/man/1/rsync

    tldr; a persist partíció lementésére jó a dd, sda mókolására nem (mindig)

    (#15002) llwynog
    Ugye csak átmenetileg kickelted ki őket? Elég hasznos tagjai a fórumnak a stílusuktól eltekintve. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák