Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gomb89

    csendes tag

    Üdv!

    Segítséget szeretnék kérni! Előre kérem szépen a moderátort/admint ne törölje a kommentemet a Mi 9 Lite / Mi 9T / Mi Pro topikok alól mivel a Mi 9 összes ikerszériáját érni az alábbi probléma, sőt szinten eddig minden általam próbált telefont, amin MIUI 11 fut! Így a probléma egyaránt releváns minden topik alatt, és több szem többet lát alapon, hátha tudunk segíteni egymásnak. (Magyar Xiaomi forumrol már kitörölgette az admin az összes kommentemet, feltételezem mert ők is tudnaka problémáról, de az üzletileg nem jó nekik, ha ezt tudatom mindenkivel.)

    Vettem egy Mi 9-Liteot és mivel problémám van vele, szereztem kölcsönbe összehasonlítás gyanánt egy 9T-t 9Pro-t és egy régi Redmi Note 5-t. És meglepetésemre ugyan az a hiba áll fenn az összes telefonnal.

    LÉNYEGRE TÉREK!
    Leéltem az eddig használt MI A2 Lite-omat ami gyári, stock Android One rendszert használt,
    Három hete vásároltam egy Mi9 Lite-ot, és manuálisan elkezdtem mindent újra letöltögetni rá, véletlen se vigyek át szemetet a régi telefonomról. Rengeteg banki és financiális appot használok 20-30 db legalább. Néhány óra használat után, rádöbbentem arra, hogy a telefon értesítési rendszere komplettan nem működik. A régi telefonomon már 30-40 értesítés érkezett mire, a Mi9-en még egyetlen egy sem. Facebook meg Viber néha jó néha nem, de ezt leszámítva ami a lényeg lenne, teljesen hektikus és összefüggéstelen minden!
    Már a létező összes kombinációban kipróbáltam mindent, aminek köze van az értesítésekhez.

    Fejlesztői funkciók között kikapcsoltam a MIUI optimalizációt.
    Kikapcsoltam az akku optimalizációt.
    Az összes féle értesítés be van kapcsolva, alvó kijelzőn, zárolt képernyőn, home képernyőn.
    Hang, led, rezgés stb...
    Alkalmazés engedélyekben minden ki van pipálva minden appnak.
    Autómatikus indításhoz minden hozzá van adva.
    Alkalmazásonkénti akummulátor kímélőben is ki van kapcsolva minden korlátozás.
    Multitasking menüben az appok be vannak lakatolva, hogy alvó módban se killelje/freezelje az appokat.
    Jelszavak és biztonság alatt a speciális engedélyek alatt is forced be van kapcsolva a notificaton szolgáltatás!

    Ennek ellenére egyetlen egy értesítés nem érkezik meg, csak miután feloldom a képernyőt, sok minden akkor sem csak ha megnyitom az appot.

    Itt már tudtam, hogy nem én vagyok süti és nem nézek be semmit, mivel a googleban elkezdve irogatva harsong a net a "nem működnek az értesítések MIUI 11 meg ilyen meg olyan Xiaomi telefonok alatt. A fentebb felsorolt ezt csináld azt csináld leírásokat kb 50 oldalon végigolvastam, sehol senkinek nem vezetett megoldásra.

    A napokban szereztem tesztre egy Mi9T-t és Pro-t Teljesen ugyan ez a hiba mindegyiken.
    A mai nap pedig egy régi Redmi Note 5-t. Amiben lényegesen kevesebb értesítéssel kapcsolatos, funkció van, de miután belakatolom az appokat multitaskingban azóta ezen megjönnek az értesítések.

    Most itt csücsül egymás mellett 5db telefon. Mi A2 Lite, Redmi Note 5 és a 3db MI9 verzió.
    Előbbi kettő okádja 2 perceneként az értesítéseket, 20-30 appból, valós időben, míg a 3 tesó, bőszen kussol és semmit nem hajlandó jelezni, se rezegeni, se ledet villantani, se csipogni.
    Néha egyik másik akkor csipog ha megmozdítom, máskor az nem hanem a másik, de legtöbször akkor feloldom a képernyőt és akkor is hiányosan... És még ezt is egymásnak ellentmondásosan. Ha nem nyúlok hozzájuk akkor néha 1-1 értesítést bedobnak a zárolt képernyőre vagy villogni kezd a Led, de ezek többnyire ilyen 40 perc és 3 óra késéssel jönnek meg teljesen véletlenszerűen 1-1 appból.

    Tudom a legtöbb felhasználó 2 appot használ, Viber meg Messanger, milyen meglepő, hogy azok többnyire jól működnek ezken, még ha nem is valós időben de 1-2 percen belül csipognak és képernyőre kerülnek. A többi meg játék plusz egyéb kacat app akinek senki sem foglalkozik az értesítéseivel, hogy mikor jön meg valós időben, 5 perc múlvam 2 óra múlva...

    VALAKI esetleg tapasztalt ehhez hasonló jelenségeket ? Nem akarom elhinni, hogy nem! Vagy senki nem használja semmire a telefonját ?!?!? Még a google saját mail appja sem értesít ha levelem jön, (Redmi 5 Note is csak akkor ha be van lakatolva a multitaskingba.)

    Egyszerűen ott tartok, hogy elegem van mivel kb 40 órám van benne a debuggolásban.
    Rootolás meg rom csere szóba nem jöhet mivel banki appok nem futnak kókány, hackelt rendszeren. Alapvető Funkcióbeli hiányosságról beszélek ami egy egész telefon vagy MIUI generációt érint, és ezzel teljesen értelmét veszti az eszköz létjogosultsága, ez az én fogalmazatomban már a széria selejt fogalmát súrolja.

    NAGYON megköszönném, ha valaki rámutatna hogy én vagyok a hülye és tanuljam meg beállítani a kínai mocskaimat, (melyekben amúgy brutális félrefordítások vannak a magyar lokalizációban.) Vagy egy nálam okosabb Android guru rájönne, hogy ez mégis miért van és hogyan lehet megoldani.

    Köszönettel: Dani.

  • Gomb89

    csendes tag

    válasz Sys85 #12206 üzenetére

    Ezek után egyértelmüen Iphone lesz újra... 7 évig azt használtam. De mivel elég gyakran kedtem törni őket, és aksik sem bírták a napi rengeteg óra használatot, ezért eldobhatóra váltottam. A Mi A2 Lite hibátlanúl hozta amit kellett, az előtte lévő Samsungal egyetemben.
    De a Mi 9 Lite-on SEMMILYEN értesítéssel kapcsolatos opció nem működik, még az emailek sem jönnek meg, csak ha megnyitom, és feletébb érdekes, hogy szerzek mellé, szervizes ismerőstől 2db garanciában cserélt iker telefont, az egyiknek be van csíkozva a kijelzője, de a lényeget látom rajta, a másiknak meg rossz a kamerája. Tesznek pont megfelel, de teljesen ugyan olyan hektikusan működik az éretesítés mindegyiken a fenetebb végignyálazott ezernyi almenü egységes beállítása után is, teljesen random jönnek meg az értesítések mindegyiken és teljesen más apptól. Teljesen értelmezhetetlen.... Ha beírja bárki googléba hogy MI9 notifications problem/delay/not work/ no sound/ no display.... ezernyi külföldi fórum topik van megtöltve a hasonló kutakodásokkal és sehol egyetlen SOLVED leírás sem, de még 2 egyező tipp sem. Lassan doktorit írhatnék a MIUI 11-ből akkor sem lehet úgy beállítani egyik telefonon sem, hogy működjön. Android One-os rendszeren hibátlan, a funkciószegényebb MIUI 11-es Note 5-n majdnem hibátlan, de a 9-es ikrekent egyik se semmi.... Már besokalltam!
    Pénzkidobás volt, egy széria selejt telefonra amit senki nem fog sem cserélni sem javítani, majd talán a MIUI 12.

  • Gomb89

    csendes tag

    válasz jUUh #12208 üzenetére

    Az A2 Lite-on már bootloader nyitás után kiírják a financiális appok, hogy a telefon nem biztonságos nem óhajt működni. Rootolni meg azért nem szeretnék mert nem akarok banki adatokat 3. fél által fejlesztett rendszeren futtatni. Biztos össze tudnám, hozni, hogy működjön egy kókányolt rommal, de nincs kedvem és időm sem tamaguchozni.
    Szerintem nem nagy elvárás 2020-ban egy Androidos eszköztől, hogy kivegyem a dobozból és működjön. Le vagyok döbbentve. :(

  • Gomb89

    csendes tag

    válasz crok #12212 üzenetére

    Köszönöm a tippeket, ki fogom próbálni esete!
    Nincs mindegyik telefonon 20-30 app, és amelyiken a legtöbb is van, azon sincs 8-10-nél több belakatolva. Ha csak egyetlen appot teszek fel. Pl Easy Oil, vagy Bloomberg, Thomson Retures, és csak ez a 3 vagy bármelyik app van a telón, akkor sem értesítenek. Nem a memória fogy el, szerintem csak forced így kezeli a MIUI az appokat, hogy a ram véletlenül se fogyjon el.

    Akku kimélő természetesen OFF azon fellül amit te mondasz még legalább 3 kapcsolódó és eldugott menüpont alatt. Cache defaulton van az összes telón, ezeket nem piszkáltam.

    Még annyi jut eszembe, hogy a gyárilag előtelepített appok, pl gmail, meg a facebook, azok a fent felsorolt töménytelen butítás után észheztérnek. De amit Play-ből töltök le az hektikus minden.

    [ Szerkesztve ]

  • Gomb89

    csendes tag

    Köszönöm, az eddigi releváns hozzászólásokat az értesítési anomáliákhoz.
    Én itt az utolsó 2 kommenteteknél, (R a y és crock) már kezdek elgyengülni.
    A Lite-os topikban valaki felhozta hogy szinkronizáció kikapcsolt állapotan is okozhat ilyeneket.

    Kérhetnék egy gyors instrukciót, hogy akkor mit is próbáljak még meg ki-be kapcsolgatni ?
    Mert már nagyon kezdek besokallni a végtelen opció kavalkádtól...

    Egyébként a GPS és a mobilnetem mindig be van kapcsolva, és jelenleg wifin vagyok, nincs különbség közötte, hogy Wifi vagy mobilnet, egyik teló se értesít semmiről. Vagy van erre valami külön opció ? Már kezdem elengedni az egészet a végtelen opció keresgetés közben.

    Hol és hány rejtett menüpont alatt kell vakerászni, hogy a GOOGLE PLAY SERVICES minden szempontbol ki legyen elégítve?

    (közben neki állok küzdeni crock fentebb leírt instrukcióival)
    köszi a válaszaitokat előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • Gomb89

    csendes tag

    válasz R a y #12226 üzenetére

    Nálam is zabál akku statban a play service...
    De mostmár annyira elfáradt az agyam... Google Play Service adatainak törlése = Google Play app adatanak törlésével ? mert már nem találom azt a képernyőt sem, ahol a nem appként funkcionáló háttérszolgáltatásokat kilistázom, de ilyet én nem találok sehol sem, hogy google play service amivel olyat tudnék vakerni, hogy törlöm az adatait... csak ugrálok oda vissza a végtelen menük almenüinek almenüi között.

    Most nyomtam be a *#*#2432....-t Jött rá a felkiáltójeles értesítés.
    felraktam a Push Notification Testert, mindenhova rakott zöld pipát, majd a végén bállítottam hogy 15 másodperc. Nem történt az ég világon semmi, lealtattam a kijelzőt akkor sem, mire feloldottam az fogad, hogy Success és gratulálnak minden remek, nincs probléma.. :W

    [ Szerkesztve ]

  • Gomb89

    csendes tag

    Navégre megtaláltam, 30 perc küttyögéssel, a jobbfelső sarokban kilistázva minden rendszer folyamat, megvan a services, töröltem az adatait. Közben a szinkronizációt is bekapcsoltam, igaz fogalmam sincs mit szinkronizál, de legyen. És a net is be van kapcsolva a már nemtudom melyik menüpont alatt, hogy Play services mindig kapjon mobilnetet, ez be is volt, korábban mikor ide találtam gondoltam, h ez fontos lehet.

    Factory restet már vagy 5x csináltam a 3 hét alatt, és a létező összes scenariót kipróbáltam pepitában meg fordítva, a szinkronizáció nem volt eddig benyomva, egyszer sem.
    Most rácuppanok erre a kupac telefonra és tesztelem, hogy megoldódni látszik ez a végtelen nyűg. Köszi az eddigieket is!

    (Nekem egyetlen bajom van a Miui-val a jelenlegi problémámat leszámítva... Az hogy akár melyik főmenü alá tartozó opcióhoz találsz egy teljesen másik főmenü alatt is kapcsolódó opciót, így ha bármit is be szeretnél állítani esetleg brute force módjára végignyomni a scenariókat, egymás után 15x kell belépni minden menübe és annak almenüjének almenüjének almenüjének alemenüjének almenüjébe. Pesze amikor nyomsz egy visszát, akkor nem oda tesz vissza ahol a görgetésben tartottál, hanem a menü leg tetejére.... és kezdődik előröl az egész elmebaj. Én azt csodálom, hogy bárki átlát ezen.... Pedig eddig volt 4 iPhone-om meg kb 20db androidos telefonom. Majdnem mind rootolva/jailbrakelve, moddolva stb... de még soha életembe nem kellett egy kommentet írnom, hogy gyerekek ezt hogyan kell ? Nemhogy egy gyári stock verzión egy alapvető funkció eléréséhez.:O )

  • Gomb89

    csendes tag

    Minden úgy van ahogy írtátok, pillanatnyilag, egyetlen kérdés merül fel bennem, a többi majd tiszta fejjel holnap. Az az egy az volna, hogy akkor most ne is engedjem, hogy a Play Services frissítse magát ? Már hogy töröltem az updatejeit is, cache-t is, adatait is ?

    Közben most veszem észre, hogy a Push Notification tester az rakott be nekem értesítést a lehúzható értesítés menübe, de se ikont a notch mellé, se hanjelzés, se led, se záróképernyőre semmit. Ennek így kéne működni ?

    Szinkronizálás opció is van 20-25 darab helyen szétszórva, a keresésbe gépelem hogy szinkron. Valaki meg tudná még azt mondani, a sok közül melyikre kell gondoljak ? Egy elérési útvonalnak igen örülnék. Köszönöm.
    Elvileg ezen kívül minden lehetséges felvázolt opció 3x átnyálazva és végrehajtva. :Y

    [ Szerkesztve ]

  • Gomb89

    csendes tag

    válasz crok #12234 üzenetére

    Köszönöm szépen, azt hiszem alakul!
    Most egyesével állítgatom be ismét az apponkénti értesítés opciókat, led, hang, rezgés, magas prioritás, nincs korlátozás stb...
    Már egyszer megcsináltam ezt a legutóbbi reset óta, de mintha valami ismét defaultra tette volna az egészet.

    Most tuti minden végre van hajtva amit felvázoltatok az elmult 50 komment során. Nagyon köszönöm a türelmet!

    Az éjjel tesztelgetem a 3db mocskoséletűt, remélem holnap úgy jelezhetek vissza, hogy végre elvártak szerint működnek az értesítések.

    Nagyon köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák