Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jazz

    veterán

    válasz BullZeye #759 üzenetére

    Köszi. Nem semmi mit tud az a főkamera. :)
    Igen, ezt én is így gondolom hogy a gagyi nagyon kincsi szenzorral rendelkező makro kamerának nem sok értelme van.

    Na most az mi 11-en van makro lencse, és arról áradoztak, pedig gagyi a szenzor mérete (1/5.0", (5mp)).
    Gondolom az ultra minimum ugyan ezt kell hogy tudja a saját dedikált makró módjával (ami az ultra széles lencsét jelenti 1/2.0"-on (50mp)).

    Valaki itt írta fórumon, hogy az ultra makro képességei elmaradnak a p30pro telefonjától. Ez egy p30 pro macro: [link]

    Arra lettem volna kíváncsi hogy ehhez képest kb. mit tud. A témaindító tesztben ezt írták:
    "Az ultraszéles optika 1/2"-es és 48 megapixeles szenzort kapott f/2,2-es rekeszértékkel.....A dedikált makrómód is ezt a lencsét használja, és bár 2-3 cm-es szuperközeliket most nem lőhetünk...."
    A teszt "közeli" fotóik viszonylag távoliak, arról sok mindent nem tudok meg (falevél telibe kapva).

    Tehát ezzel a "dedikált" lencsével és makro móddal fotózva (mondjuk egy gyufa fejet hogy legyen méret viszonyítási alap), a lehető legközelebbről, úgy:
    - hány cm ez a minimális fókusz távolság amikor még éles?
    - és így milyen képet lő (így másodkézből)? (Ezt találtam a neten: [link] )

    [ Szerkesztve ]

    free your mind

Új hozzászólás Aktív témák