Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tuki2200

    senior tag

    válasz Kicsimix #31 üzenetére

    Rangosabb külföldi oldalak majdnem biztosra veszik, az a csávó szivárogtatta aki napra pontosan mondta a Ps4, slim és pro megjelenését is.

  • tailor74

    őstag

    válasz Kicsimix #31 üzenetére

    Szerintem meg tuti nem hagyja válasz nélkül a sony. Idén árcsökkenés, jövőre meg ps5. :K

    Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

  • interstate76

    addikt

    válasz Kicsimix #80 üzenetére

    Mi nem stimmel? Mennyi volt 3 évvel ezelőtt egy új One vagy egy új PS4? Csak mert itt az volt a téma, hogy konzolos játékhoz mennyivel olcsóbb és időtállóbb a vas. Hát az a helyzet, hogy a válasz jelenleg az, hogy vagy semennyire, vagy maximum egy kicsivel (a PS4 és az Xbox One generációja esetén). És még arról nem beszéltünk, hogy amik a One-on 30 fps-sel szaladnak, azokat a fent emlegetett i3-gtx750ti kombó simán viszi 50-60 fps-sel (játékfüggő).

    Nézhetjük a használt árakat is: most adtam el a One S-t (használtan) és vettem PC-t (szintén használtan). Utóbbiban csináltam egy CPU-cserét és vettem bele hűtést, így minden játékban hozza egy One szintjét, de még így is kevesebbe került, mint amennyiért eladtam a One S-t. Igaz viszont, hogy utóbbi garis volt, ellenben a 2 éves PC-vel, amit vettem.

    Amiben (szerintem) a konzol jobb:
    - lehuppansz a nappaliban a kanapéra és játszol (de streamelheted is a játékot a pécédre/laptopodra)
    - kevés/0 csaló a multiplayerben (cserébe fizetni kell érte, ezért viszont játékokat is kapsz, ráadásul xbox-on nem ritkán igen jó címeket)
    - ha valaminek csak a kampányát szeretnéd végigtolni, akkor szinte ingyen van a játék (legalábbis ha megfelelnek a használt lemezek, amiket kijátszás után eladhatsz - ezt ugye pécén nem tudod megtenni)

    Amiben (szerintem) a PC jobb:
    - egér és billentyűzet: sokan esküsznek rá, hogy meg lehet tanulni fps-ezni kontrollerrel, de nekem évek múltán is sokkal jobb érzés egeret használni e célra
    - ingyenes multiplayer ("cserébe" ugye ott vannak a csalók és nem kapsz játékokat)
    - a játék árak szerintem még mindig alacsonyabbak (nemrég vettem meg a Cities: Skylines-t 7 euroért, ill. a Dirt Rally is elhozható volt 15-ért - ilyen játékokra ilyen árakat ritkán vagy sohasem látni konzolon)
    - szubjektív dolog, de a játékkínálat változatossága számomra fontos (szeretem a kalandjátékokat, ill. néha stratégiázom is egy kicsit - van ezekből konzolra is, de összehasonlíthatatlanul kevesebb)
    - nálam döntő szempont volt, hogy másra is tudom használni (egy ideje újra csinálok photoshopos munkákat, amiket ugye elég nehéz lenne konzolon elvégezni :) )

    Ennyi jutott eszembe (biztos hagytam ki ezt-azt). Simán meg tudom érteni, ha valakinél a konzol mellett szóló szempontok nagyobb súllyal esnek latba.

    (#81) Solten A BF1 edition szerintem jól néz ki. :K

    [ Szerkesztve ]

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

  • interstate76

    addikt

    válasz Kicsimix #88 üzenetére

    1. A 30 frame / secundum szerintem ugyanazt adja PC-n és konzolon is. Ha 60 és 30 között ugrál, az lehet rosszabb, mint a stabil 30, de miért lenne jobb konzolon a 30 képkocka mp-enként, mint PC-n? Lehet, hogy nem tudok valamit, amit kellene,

    2. Leírtam azt a CPU-GPU párost, ami tudja, sőt, üti a PS4 és az Xbox One teljesítményét, számtalan yt-videó van róla a neten, ha nekem nem hiszel. Ezek köré kb. annyiba került gépet építeni 3 éve, mint amennyibe a PS4/Xbox One akkor került, és használtan is kihozható ugyanez a PC akár most, vagy akár holnap egy használt PS4 árából (a slim verzióéból biztosan). Nézz körül HA-n és Jófogáson! Ha hajlandó vagy szerelni is (én pl. CPU-cserét csináltam), akkor pedig még olcsóbb is lesz! 40 ezerért vettem a G3260-as CPU-val, GTX750Ti GPU-val és 8 GB RAM-mal szerelt gépet 2 vezetékes kontrollerrel + billentyűzettel és egérrel együtt. A perifériákat többért adom el, mint amennyibe a CPU-csere került, plusz vettem bele hűtőt 5 ezerért, szóval 45 ezer Ft alatt van a vége, és még nem láttam olyan játékot, ami ne futna el ugyanúgy, mint a One-on. Szóval fhd felbontás és magas beállítások mellett nagyon olcsón lehet PC-n játszani, teljes tévhit, hogy drága a mulatság.

    De mondok egy másik opciót: egy jobb fajta i3-as CPU-val (már nem emlékszem, hogy pontosan milyennel), GTX 1050Ti-vel és 8 GB RAM-mal árultak Jófogáson egy új Dell asztali gépet (egy szfvári számtechüzlet volt az eladó) 95 ezer Ft-ért, 2 év gyári garanciával. Azt akartam megvenni, de aztán megláttam azt, amiről fentebb írtam és annyira olcsó volt, hogy győzött a fukarságom. :B

    3. A HZD egy nagy játék, ahogy több más PS-exkluzív is az. Egy rossz szót nem szóltam a PS játékfelhozatalára - épp ellenkezőleg (PS-em még nem volt, de egyre bővülő PS-exkluzív játéklistám már van róla, hogy mit szeretnék időmilliomos koromban végigjátszani :) )! Szóval ebben nincs köztünk semmi vita. Továbbmegyek: ha több időm lenne játékra, akkor az Xbox360 és a PC-m mellé holnap vennék egy PS4 Slimet, 2 legyet ütve egy csapásra: egyrészt ki tudnék játszani egy csomó olyan játékot, amikhez most nem férek hozzá, másrészt pedig megvehetném használt lemezes formában azokat a multiplatform címeket is, amiknek csak a kampányát szeretném végigtolni és utána eladhatnám, így gyakorlatilag ingyen játszhatnám ki őket.

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

  • interstate76

    addikt

    válasz Kicsimix #106 üzenetére

    Szerintem maradhatunk annyiban, hogy fhd felbontás mellett PS4 (Slim)-en, Xbox One (S)-en és PC-n is meglehetősen olcsón lehet játszani.

    Az egész vita egyébként abból indult, hogy jött a szokásos közhelypuffogtatás arról, hogy milyen gigantikus beruházás kell PC-n a konzolszint eléréséhez, meg hogy mennyit kell évente fejlesztésre költeni. A válaszom erre az, hogy ez egy hatalmas csúsztatás.

    A One X tudására pedig akkor térjünk vissza, ha látjuk, hány jelenlegi játékot futtat szebben, mint a One S, és mennyivel szebb az a látvány. Aztán ugyanezt nézzük meg a PS4 Pro-hoz képest is, és mindezek ismeretében már érdemben lehet beszélni róla, hogy mennyiből hozható össze a tudásának megfelelő PC.

    (#108) negyedes Szerintem szerencsés vagy. Vagy nem tudom. Mindenesetre fura, hogy a Sonynál - ezek szerint - ennyire nem sztenderd a gyártási minőség.

    (#115) ProEvoFan Pedig panaszkodnak a Slim-re is (a Fat-re és a Pro-ra nyilván többen és többet). Hetekig olvasgattam a PS4-topikot, mert tervben volt, hogy a One S eladása után veszek egy PS-t a PC mellé, és szerettem volna képbe kerülni, de aztán letettem a vásárlásról (nem a PS "hangereje" miatt, hanem mert nem lenne időm kihasználni).

    [ Szerkesztve ]

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Új hozzászólás Aktív témák