Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Avadhuta

    csendes újonc

    válasz Kékes525 #171 üzenetére

    Na jó, de ez nem érvelési metódus:-) Ebből nem derült ki, hogy konkrétan kiknek a véleményét követed - ha követed valakiét - és milyen tudományos alapon, amikor vitatod a Prof. Kozmann állítását a 158-as kommentedben:-)
    Na, mindegy is, ez sokszor így van, szóval visszatérve, Prof. Kozmann az alábbit állítja, ezt nyilván aki akarja elfogadja, aki akarja vitatja, de az én pontom az, hogy ahhoz, hogy vitába szállj valakivel - legyen szó bármilyen területről: filozófia, biológia, színészet, festészet, stb - szerintem illik legalább olyan szinten lenned vagy neked, vagy az általad idézett szaktekintélynek, mint annak akit cáfolsz. Vagy pl a Viatom oldalon én nem találtam klinikai validációról doksit, citatumot, publikációt, stb de attól lehet, hogy van, ezért nem hoznám fel random ezt a pontot addig, amíg utána nem jártam kellően.

    Szóval Prof. Kozmann meghatározása a WIWE-val alkotott rizikóbecslésről a hirtelen szívhalál/szívmegállás tekintetében:

    "A hirtelen szívmegállás/szívhalál hátterében az esetek döntő többségében a kamrai szívizomzat fibrillációja (kórosan gyors működése) áll. Ebben az esetben is a szívizom ezen részének a működését már nem a szinusz-csomó vezérli, hanem kialakul egy önfenntartó, a szívet újból és újból összehúzódásra késztető gerjesztés, miközben éppen a nagy frekvencia miatt a szívnek nincs ideje vérrel megtelni és azt a szervezet igényeinek megfelelően továbbítani a testbe. A fentiekben hivatkozott önfenntartó gerjesztés annak a következtében alakulhat ki, hogy a szívizom sejtjeinek működése (a kamrai sejtek un. repolarizációs fázisának hossza) kórosan megváltozik. A WIWE a kamrai izomzat repolarizációjának veszélyes mértékű megváltozását mutatja ki. Ez a hirtelen szívmegállásnak szükséges, de nem elégséges feltétele. A kamrai repolarizáció heterogenitását az egymást követő EKG hullámok kórosan megváltozott alakjából, valamint az egymást követő ciklusok alakjának véletlenszerű ingadozásából lehet megállapítani."

    Természetesen a gyanú felvetéséről, első körös rizikóbecslésről van szó, ennyit tesz a WIWE!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák