Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    Én ezekben a kis atomos kínai gépekre, mint a jelenlegi r6s mediaplayerem utódja próbálok tekinteni, ezért pár hete már feltúrtam a netet az ügy érdekében.
    Akkor még nem volt megoldott az efi probléma miatt a linux telepítése, de úgy látszik időközben sikerült haladni vele.
    Amire szintén nem találtam akkoriban választ, hogy képes-e hdmi-n kiadni érintetlenül a hd hangokat.
    Annyit találtam róla, hogy alapból win alól nem lehetséges, de azt még senki nem merte állítani, hogy hardveresen ne lenne képes erre, szóval erre még várok.
    Ha erre képes lenne és vki egyszer majd készítene rá egy openelecet, akkor pöpec kis mp lenne belőle.

    Vagy lehet veszek egyet csak simán szülőnek régi pc helyére. :)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz r3dsnake #54 üzenetére

    De ha már van egy ilyened minek ilyen elavult módszerekkel továbbítani a képet?
    Hdmivel csatlakoztatod a tvre, oszt csá, kevesebbet is kell vele szenvedni.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz r3dsnake #56 üzenetére

    Sima dlna serverről vagy sambaról való lejátszáshoz képest mindenképpen elavult. :U
    A helyzetet meg általában a lejátszó eszköz szokta megjegyezni.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz r3dsnake #59 üzenetére

    Ha nincs szükség tranzkódolásra, márpedig megfelelő eszközökkel miért lenne szükség, meg csilli villi "hasznos" felületre, a dlna/samba sokkal jobb.
    Ez engem eddig lakáson belül és kívül tökéletesen kiszolgált több eszközzel is, és mind ez a routerről megy.

    Nem a képeket akarom csodálni, hanem a filmet nézni, de biztos bennem a hiba. :U

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Nálam minden eszköz a lakásban full hd: tv, mobil, tablet, ezért nincs szükségem a "dinamikus" bitrate-re, meg akkor egyáltalán minek szedem le a nagyobbat? :U

    Letöltésre ott a mindenhonnan elérhető transmissiönöm, házon belül samba/dlna, házon kívül pedig bárhonnan ftp server elérés, amit pl: xbmc lekezel rendes streamként és akkor nem kell előre leszedni semmit.

    Mind ezt a routeren keresztül.

    Nem kell ismertető, mert tudom, hogy mit szedtem le és mit néztem meg. :U

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz HaZse #67 üzenetére

    Ezzel szemben a Plexnél viszont semmi sem kell hozzá. Sőt ha bírja a szerver, akkor még egy szállodai wifi-vel is lehet filmet nézni egy nyaralás alatt, mikor rossz au idő.

    Mivel a plex is a forrás hálózat feltöltési sebességétől is függ, így ugyanaz a határa, mint az ftp elérésnek.
    Portok megnyitása meg kb fél perc.
    Menet közben pedig ddns-el azt módosítok a router beállításain, amit akarok.

    Amúgy erre mondanám, hogy külföldön offline nézés, mivel túl sok mindentől függ.

    Továbbra sem érzem azt a hihetetlen előnyt, amit nyújtana a plusz erőforrás/vas igényéhez mérten.

    r3dsnake: akkor ha szerinted annyira elavult az ftp, hívd magán cloud szolgáltatásnak, az friss és üde elnevezés, de a lényegen nem változtat. :U

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz r3dsnake #70 üzenetére

    Majd térjük vissza rá akkor, ha megoldották, hogy ez is menjen egy routerről, ne pedig nas vagy gépről. :U

    Menj, én közben végig sambáról néztem. :D

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz HaZse #72 üzenetére

    Mondok erre egy példát: Ismersőnek van egy céges notija telistele védelemmel. Progikat nem telepíthet rá, de viszont böngészhet rajta.

    Céges gépem ugyanilyen, mégis tudok bármilyen portable cuccot futtatni rajta, böngészőből és tc-ből elérem az otthoni adataimat, filmeket, torrenteket, stb.

    Teljesen sima, manapság népszerű 720p sorozatrész kb 3mbit/s-t igényel, az meg kb elég alap feltöltési sebesség, ennél csak jobb van, amivel a nézett minőség is javul, belső hálózaton meg teljesen felesleges a bitrate variálás.

    beállítod az ftp elérést
    Elérési cím, azonosító, jelszó, fú, ez biztos nehézséget okoz.

    Te egy HDD-t egy mezei routerre teszel rá és úgy használod. Mert az a primitív.
    Márpedig így megy ez plex és felesleges plusz eszköz nélkül.
    Mezeitől annyiban tér el, hogy openwrt vagy tomato van rajta, primitívnek meg egyáltalán nem mondanám.

    Plusz a wifi-s médialejátszásban sem hiszek.
    Nem hit kérdése.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz HaZse #74 üzenetére

    Xbmcre még nem volt igényem a benti gépen, ellenben vlc és mpc-hc problémamentesen fut és lejátszik mindent.

    Gratulálok, ha szerinted primitív, de mind sebességben, mind szolgáltatás téren kielégítő a működése, a fogyasztásról nem is beszélve.
    És lassan már a gyári fw megoldások is 100%-osak.

    Itthon másik szobában a router, belső antennával is képes volt kiszolgálni a tvt 2.4 és 5ghz-n 20gb feletti anyagokkal is, biztos én élek furcsa helyen, de higyj amit akarsz. :Ú

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz HaZse #79 üzenetére

    Azt mondtam, hogy megy és próbáltam, de nem a céges gépen, olvass vissza.
    Hát, rég lehetett neked a vlc, ha még parancssorban akarsz elérni vele dolgokat.

    Most meg hirtelen a másolási sebesség lett a fontos, aminek meg nem sok köze van plexhez.
    Mindenesetre a jelenlegi routerem 30-50MB/s-el másol a rákötött vinyóról, ami bőven elegendő.

    többet kellett várni mindenre
    Érdekes lehet a kiépített hardver környezet. :U
    De nyilván ez is plex releváns.

    Itt tovabbra is csak te primitivezel, en egyszer nem mondtam ezt semmire.
    De tovabbra is mokasnak tartok, hogy szerinted a routeres megoldasrimitiv, ez sokat elarul.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Új hozzászólás Aktív témák