Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szmeby

    tag

    válasz BiP #6 üzenetére

    Ja, már csak találni kell egy balekot fiatal mérnököt, aki felteszi a karrierjét egy rég elavult rendszer üzemeltetésére, hogy a munkája megszűnésekor kiöregedve, piacképtelen tudással találjon új állást... de legalább elcseszett vele néhány év(tized)et az életéből.
    Vagy csak én hiszem azt, hogy a jó mérnöknek van annyi esze, hogy ne egy zsákutcába tévedve pazarolja el a tehetségét?

  • Szmeby

    tag

    válasz bacsis #15 üzenetére

    Nem célom, hogy bármiben is igazam legyen, csupán a véleményemet írtam le. Szabadon lehet vele egyet nem érteni.

    Nem állítottam, hogy ha elavult technologiával dolgozik ébren töltött idejének felében, akkor máshoz nem fog érteni. Van szabadideje, amit evéssel, utazással, családdal, kikapcsolódással tölt. Ami marad (ha marad), azt valóban töltheti piacképes tudás megszerzésével. A kérdés, hogy elég motivált-e, hogy ezt tegye.
    A hatékonyságról beszélek. Az IT szakmában (bár én csak a szoftverfejlesztőit ismerem igazán) kizárólag gyakorlással lehet rendesen tanulni, és ha az ember képtelen a munkahelyén piacképes tapasztalatot szerezni, akkor menthetetlenül hátrányba fog kerülni a munkaerőpiacon. Ez egészen addig nem lesz probléma, amíg megvan a munkája, és szereti is csinálni. Utána jön a pofon. Minél tovább dolgozik elavult technológiával, annál nagyobb pofon.

    Lehetetlen csupán a szabadidőben lépést tartani a fejlődéssel. Volt idő, amikor megpróbáltam, totális no-life, jött a burnout. Persze lehet, hogy én vagyok a gyenge vagy éppen hülye hozzá. Azóta nagyot változott a munkáról kialakított világképem, szerencsére továbbra is imádom a munkám, hasznos dolgokkal foglalkozhatok. Szabadidőmben is programozgatok, ismerkedek új technókkal, de megmaradt hobbinak, így sok idő jut a kikapcsolódásra / pihenésre is. Nem megy az egészségem rovására.
    Az pedig biztos, hogy engem nem villanyozna fel pl. egy COBOL fejlesztői állás, bármennyire is meg akarják fizetni. Habár, akit nem érdekel ez a jó szakemberré váló maszlag, őt talán nem is zavarja, hogy régi technológiával dolgozik. Váljon egészségére.
    De úgy érzem, a cikkből is kiderül, hogy egyszerűen nem találnak embert, aki szívesen foglalkozna ilyesmivel. Meglepő.

    / troll on /
    Mindenesetre örömteli, hogy itt a fórumon, máris akadt jópár jelentkező a pozícióra. Sok sikert kívánok nektek. ;) :P

Új hozzászólás Aktív témák