Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz CaNNa3IS #45 üzenetére

    Lehet terminálból kéne mókolni.

    Írjak róla cikket? ;]

    Gondoltam, h ezt már a syno sem tudja guizni. Igen hasznos funkció, viszont ehhez az kell, h egy vmilyen adatbázisból olvassa ki az adatokat. Én pl a gyári phpmyadminos mysqlre bíztam a dolgot ebben a nasban. Mivel sajnos a users fájlban ezt nem tudod állítani. Vagy ha Neked jó az, h az összes userre akkor ennyi korlátot fog adni, akkor magában a freeradius konfigban adhatsz neki prefixet. Bár nekem ezzel még nincs tapasztalatom... :U

    proxy servert nem akarok már otthonra

    Sebaj, a dnsmasq is megfelel! ;] És az megkerülhetetlen a proxyval ellentétben. Illetve az én tomato-m alapból tudta, így gondolom az openwrt is hordozza a funkciót. Csak írni kell egy szkriptet, ami letölti a "non-familysafe" (azaz nem családbarát) & a vendégedre káros hatással bíró tartalmakat :)) és berakja dnsmasq-ba. Sőt, én ezt még fokoztam egy iptables szabálykezelővel, amit összehoztam a freeradiusszal. Ez arra hivatott, h a usernek beállíthatom a korát és annak megfelelően fog szűrni. A gond csak az volt vele, h márnem fért be a routerem JFFS-ébe, így csak 8 éves korig jutottam el.... :DDD

    Szóval el lehet vele szórakozni...

    Ja és még valami! Egy CP-t (Captive Portal) érdemes bekapcsolni, ha az fw magától tudja, mert ha sok vendéged van, akkor a nem aktívakat egy idő után ledobja a netről (!= a wifiről). Ezzel tehermentesítve az otthoni hálót.

    [ Szerkesztve ]

    Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

Új hozzászólás Aktív témák