Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ntomka

    nagyúr

    válasz RaZroX #12 üzenetére

    Azt nézted, hogy az utca google térképen nincs-e egyirányúnak jelölve? Mert akkor nem hülyeség amit mutat. Ha igen, akkor jelentsd, hogy két irányban is lehet használni.

    ツ Headphones on - World off

  • martinkahhw

    csendes tag

    válasz RaZroX #12 üzenetére

    Előre a térképen meg sem lehet nézni a traffikat?

    [ Szerkesztve ]

  • jano_77

    nagyúr

    válasz RaZroX #12 üzenetére

    Sziasztok. Most bukkantam a cikkre, gondoltam én is megosztom a tapasztalataimat.
    Én 99%-ban WAZE-t használom, de sajnos most már egyre inkább afelé tendálok, hogy lecserélem. Nekem az utóbbi időben - értsd legalább egy éve, de inkább régebben - ha elindulok mondjuk otthonról munkába és kijelölöm a számomra kedvezőbb útvonalat, akkor azt a WAZE akkor sem cseréli le és ajánl fel rövidebbet vagy gyorsabbat, ha időközben már tud ilyet és az opciók között bent is van. Csak abban az esetben változtat, ha ezt manuálisan én kijelölöm. Régen ez automatikus volt és pont ez volt benne a nagyszerű. Enélkül gyakorlatilag elveszti a funkcionalitását, amiért az ember használná! Szerintem.
    Tapasztalt hasonlót esetleg más is? :F :U

    Google Térkép:
    Egyszer használtam reggel a WAZE helyett munkába menet, mert vmiért a waze nem indult el - vmi hasfájása volt - és rögtön bele is szaladtam egy büntibe, mert olyan helyen akart elvinni, ahol a körzetis elmondása szerint már legalább 1,5 éve nem lehet behajtani. Persze tudom, hogy nem szabad vakon követni ezeket a programokat - körül is néztem előtte, hogy nincs-e kamera - de az első két autó mögött megbújó Közteres autót nem láttam és amint behajtottam a kis hídra, már ugrott is ki a kocsi mögül és készültek a sztárfotók. :U (M3 bevezetőn az OMW mögött) Próbáltam arra hivatkozni, hogy hát azért a GOOGLE mégis csak a legnagyobb, az nem lehet, hogy nem friss az adatbázisa, de persze tudtam, hogy ez gyenge lábakon álló védekezés. :B De hogy a GOOGLE tényleg ennyire el legyen hanyagolva térkép frissességét illetően az szerintem botrány!

    "egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

  • Hi!King

    őstag

    válasz RaZroX #12 üzenetére

    Én épp fordítva tapasztaltam, pl. nemrég egy ismerősöm használta a Waze-t, és simán levitte a Hungária körútról befelé, majd pár kereszteződés múlva vissza, mert hogy elvileg azzal pár másodpercet nyert volna, közben meg egy rakás balra kanyarodás meg lámpa volt benne, a végén sokkal rosszabbul járt, ráadásul a Hungárián csak mennie kellett volna egyenesen. És ez nem egyedi eset, mindenféle cikcakkos útvonalakat tervez, csak mert ott nyer egy minimális időt. Ritkán lakott vidékeken még durvább. Szvsz a Waze csak azoknak való, akik naponta ugyanoda járnak nagyvárosban. Ha futár hoz valamit, akkor ráadásul majdnem mindig tudom, ha Waze-t használ, mert mindig rossz utcán jönnek be (speciális eset, mert az utcánk V alakban kettéágazik, majd a két ágat egy rézsü választja el, a páratlan és páros számok így gyakorlatilag másik utcán vannak).

Új hozzászólás Aktív témák