Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peterk

    senior tag

    Srácok, pár dolgot hadd fűzzek hozzá, összevissza reagálva erre-arra ami elhangzott:

    1. Egyáltalán nem vagyok meggyőződve róla, hogy a probléma a MALI 400 gyengesége. Androidon a retina display-es készülékek még mostanában kezdenek megjelenni a piacon, emiatt bőven elképzelhető, hogy egyszerűen a nagyobb, komolyabb hardverigényű játékok még nem lettek ráoptimalizálva erre a kijelző méretre. Persze, meg lehet oldani, hogy akkor tegyük bele a tab-ba a legbrutálisabb cpu+gpu-t, de azért gondolom belátható, hogy ennek nem ez a megoldása. Ha a MALI 400 egyébként alkalmas hardver lenne meghajtani ezt a kijelzőt is, akkor a megoldás az, hogy a szoftvereket frissítsék, elvégre ne kelljen már a usernek azért feleslegesen túlvásárolnia magát hardverben, mert az a néhány játék készítő nem optimalizálja időnként az új megjelenő hardverekre az alkalmazásait. (Jó, tudom, nem csodaországban élünk. :) De a lényege a mondandómnak az, hogy bőven lehet, hogy 1-2 hónapon belül kiderül, hogy bizony jó még az a MALI a retinához is, csak meg kellett várni a frissítéseket.).

    2. Az UI általános késlekedése szerintem nem a MALI problémája. A nem elég hardver beszaggat, a navigáció akadós, de nem késlekedős. Ez kalibrációs probléma inkább. A 100dci-nél is volt érintőpanel-kezelési gond, amíg végül az utóbbi napokban ki nem javították. Szerintem hasonló gond lehet ez is, úgyhogy ha a Wayteq odafigyel, akkor nem is kell feltétlenül a 4.2.2-re várni, meg lehet ezt oldani a 4.1.1-ben is. (Ráadásul, ha kalibrációs gond, akkor azt a gyártó a 4.2.2-ben is simán elkefélheti, ahogy a 100dci példája mutatta.)

    3. A samsungot ne tessék szidni. :) Nem érdemes összehasonlítani a "kínai" (értsd a ténylegesen kínai és az olcsó kategóriás márkákat) termékekkel, mert más pályán játszik. Való igaz, a Samsungnak sem szokása hetente új firmware-t kiadni, node melyik komolyabb gyártó teszi ezt? Semelyik. Mégpedig azért, mert a termékeik (kivételek persze vannak) eleve olyan firmware-el érkeznek, amiben gyártói hiba kevés van. A kínai modellek viszont kijönnek félkész firmware-el, és utána hónapokig foltozzák - ha foltozzák. A jobbak foltozzák (mint pl. a Wayteq), ezért is jön ki pár hetente új fw. De azért én ezt nem írnám fel pozitívumnak. :) A normális az lenne, hogy firmware frissítés döntően csak feature/verzió upgade miatt kell, hogy kijöjjön, és akkor rögtön ott is vagyunk, ahol a Samsung, Sony, Apple, stb. gyártók modelljeinél.
    (Hozzáteszem, a samsung annyiban speciális, hogy ők az alsó szegmensben is nyomulnak, ahol kevesebb K&F megy bele egy-egy modellbe, de még ezek többsége is összahasonlítva a "kínaiakkal" korrekt első firmware-t kap általában.)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz mrnobody #140 üzenetére

    (#138) mrnobody: Ha számít a pénz és teljesítmény arány, akkor jelenleg a 70dci és 70qci a legjobb választás.
    (#140)mrnobody: Sajnos a 70qci-vel nem találkoztam, így nincs vele tapasztalatom.

    Na, ez a két port így sűrű egymásutánban leírva, arra emlékeztetett, amikor 16 évesen részletesen leírva elbüszkélkedtem a haveroknak, hogy a friss barátnőmmel mekkora egész éjszakás ágytorna mutatványt produkáltunk, közben meg a valóságban az apja a küszöbig engedett. :D :D :D :D

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák