Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Snoop-y

    veterán

    válasz anulu #1 üzenetére

    Vasaroljunk antivirus szoftvert igen az sokat segit csak nem a cryptoware fertozeseknel :D

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • Cifu

    nagyúr

    válasz anulu #1 üzenetére

    Eredeti, legális Windows 8.1 asztali gép egy orvosi rendelőben, és a GWX felugró megtévesztő ablaka miatt az asszisztens sikeresen elindította a Win10-re frissítést a rendelési idő előtt 2 perccel.

    Munkahelyi gépeken a eredeti, legális Win10-ek az egyik frissítés után automatikusan átállították a párosított PDF olvasót az Edge-re. Ami egy hulladék, és munkacélra kb. használhatatlan. Visszaállítani Adobe Readere nem két kattintás és nem éppen felhasználóbarát.

    A legutóbbi Win10 Creators Update után az Intel HD4x00 IGP-k feldobják a talpukat. Az M$ az Intelre mutogat, az Intel meg szétteszi a kezét, hogy ő már nem támogatja ezeket az IGP-ket. A frissítés előtt tökéletesen működött mindegyik gép.

    Ez csak pár példa arra, hogy miért vannak sokan úgy ezzel a frissítés dologgal, hogy várjunk csak vele, és majd kézzel frissítek (vagy frissítenék majd) akkor, ha kiderül, hogy tényleg nem csinál semmi olyat, ami megakadályozza a gép használatát...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz anulu #42 üzenetére

    tekintve, hogy a "nagy" update-ek default-ra állítják a program hozzárendeléseket, normálisnak mondható, bár én sem tartom feltétlen helyesnek.

    Nem tudom mit tekintesz "nagy" updatenek, de elég sok különféle SP update illetve Win8 -> Win8.1 átállás után én úgy találtam, hogy ez azért nem volt jellemző. Talán a böngésző átállítás az, amivel a legtöbbször találkoztam, de hogy "defaultra" állítsák a fájlkiterjesztés-hozzárendeléseket, azért nem sűrűn jött szembe velem.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz anulu #42 üzenetére

    Nem egeszen igy van, hogy miert tortenik a file assoc eltekerese az meger egy kulon miset de nem fer le ide:D

    Addig is egy tipp:
    Default Browser and File Associations
    You can use this setting to make Internet Explorer the default browser in Windows 10. Feel free to set this, but remember that Edge is faster and more secure and is generally a better option for surfing the Internet. There is a separate setting (see below) for sending Intranet site traffic to IE in case you prefer that.
    Set everything the way you want it and export: Dism /Online /Export-DefaultAppAssociations:\\Server\Share\AppAssoc.xml
    Import via-
    Command Line: Dism.exe /Image:C:\ /Import-DefaultAppAssociations:\\Server\Share\AppAssoc.xml
    Group Policy: User \ Admin Templates \ Windows Components \ File Explorer \
    Set a default associations configuration file

    Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Új hozzászólás Aktív témák