Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    Na a helyi kőművesekkel rendesen beszoptam én is három éve. Járdát kellett volna betonozni lábazatot vakolni meg a ház sarkán be lett falazva egy ajtó azt bevakolni kívül belül. Elő volt készítve minden járda bezsaluzva lábazat végig leverve, cement sóder homok mész nagy betonkeverő minden meg volt. Bő egy napos munka de tőlem elhúzhatták volna két napig is. Beszéltem egy kőművessel délután kijött az emberével megnézték 40ezer a járda + 15ezer a vakolás. Az köszi, szép kis árak egy vidéki faluban az isten háta mögött. Elhívtam egy másikat az tök benyomva jelent meg. Na de fasza, el is küldtem mikor nekiállt bizalmaskodni meg vicceskedni. A harmadik odajött látszott, hogy húzódozik (kis munka kis pénz) azt mondja nekem akkor jó, majd jön a fiával vasárnap vagy hétfőn, vagy kedden. Na mondom várjunk kicsit hétköznap az nem jó dolgozom nincs itthon senki. Hát adjak kulcsot a házhoz. *nyád. Akkor láttam életemben először és adjak kulcsot...elköszöntünk. Felhívtam haveromat. Te figyelj már tudsz betonozni? Nem. Hétvégén ráérsz? Rá. Akkor gyere. Oké. Két nap alatt megcsináltuk ketten. Járda kicsit nagyobbat lejt mint kéne de amúgy tök jó lett minden. Rohadtul utálom az ilyet. Ha azt mondtam volna, hogy körbe akarom vakoltatni a házat egymást taposták könyökölték volna a munkáért. Egy két napos munkáért meg sem mozdulnak pedig nagy ám a córesz felénk is. A fent említett kőművesekből kettő helyben közmunkán van ergo nem keresik szarrá magukat ennek ellenére vágják a pofákat és nem kellett a pénz. Két vagy három év múlva teljes fürdőszoba renoválás lesz soron. A vizes munkákat leszámítva valószínűleg én fogok csinálni mindent. Egyenes falra egy hülye is tud csempézni és a festéshez sem kell atomfizikusnak lenni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • 8th

    addikt

    válasz Dany007 #13 üzenetére

    Az egyik közmunkás öreggel nincsen semmi gond egészen addig amíg nem kezd el inni. Még sulis koromban mentem néha vele melózni nyáron ide oda. Megesett, hogy délelőtt minden rendben ment, délben kajaszünet menjünk enni, kettőkor találkozunk. Kettő előtt pár perccel visszaértem öreg sehol. Gondoltam majd jön. Vertem tovább a vakolatot fél négykor már nem tudtam mi van elmentem hozzá. Otthon nincs. Felmentem a kocsmába (második otthona) ott sincs sőt ma még nem is látták. Bázzki ezt elnyelte a föld vagy miaf@x? Átmentem a másik kocsmába hát ott kártyázott az ivócimboráival és már nem igazán volt szomjas. Ezért nincs munkája. Nem bír a belével pedig egyébként józanul kifejezetten szépen és jól dolgozik. A többi meg szóra sem érdemes. Csak a lóvé kéne a munka meg elviselhetetlenül büdös. Amikor már azt látod egy "maszekon", hogy vakarózik egy munkától az már semmi jóra nem vezet. Vagy hanyagul összecsapja vagy elmolyol vele egy hétig, hogy "megérje" neki. Pont ezért én úgy vagyok vele, hogy megcsinálok mindent magam amit csak tudok. Lehet sőt elég valószínű, hogy nekem 2x annyi ideig tart minden mint nekik és az sem biztos, hogy elsőre olyan szép lesz a végeredmény de nem érdekel. És ha nem lesz tökéletes (az lesz) kit izgat? Úgy is csak én fogom nézegetni és amúgy sem a tökéletességre törekszem. :D

    [ Szerkesztve ]

  • 8th

    addikt

    válasz kovsol #15 üzenetére

    Anno nekem kellett elugrani a közeli városba bűzelzáró gumiért (nem tudom a nevét, ami a wc kifolyócsövét és a csatorna csövét köti össze légmentesen). Oké nem várom el, hogy mindig legyen a vízszerelőnél de ha tudja, hogy wc csésze cseréhez hívják bazzeg legyen már nála minimum kétféle mert az biztosan kelleni fog :U . Vannak ilyenek szép számmal. Helyi gázszerelő meg az átfolyós vízmelegítő átnézése után nem húzta meg csak kézzel a gázcső csatlakozóit emiatt full gázszag terjengett a fürdőszobában ha engedtük a meleg vizet. Ráhúztam kulccsal megszűnt a gázszag. Anyám mondta neki másnap, hogy mi van jött is a válasz a magas lóról, hogy az nem lehet mert amit ő megcsinál az meg van csinálva. Hát b+... Azóta mással szoktuk átnézetni a melegítőt és a konvektorokat. Hihetetlenek, komolyan. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák